EN
Oceňovaný román nigerijské autorky konečně i v češtině!

Oceňovaný román nigerijské autorky konečně i v češtině!

Kniha Zlín vydává debutový román nigerijské autorky Ayobami Adebayové. Silný příběh o lásce a rodičovství, odehrávající se ve výrazně odlišném kulturním prostředí, vzbudil hned po svém vydání světový ohlas!

Yejide a Akin jsou milující manželé. Ani po čtyřech letech vztahu však Yejide nemůže otěhotnět. Zkusili všechno – i namáhavé svaté poutě, tanec s proroky či modlitby k Pánubohu. Když ale její rodina neústupně trvá na tom, aby si Akin našel druhou ženu, je už toho na Yejide příliš. A tak se začíná odvíjet drama plné nečekaných zvratů, lásky i žárlivosti.

Na pozadí společenských a politických událostí, které se v osmdesátých letech 20. století v Nigérii odehrávaly, vykresluje Ayobami Adebayová ve své knize Zůstaň se mnou strhující obraz křehkosti manželské lásky, rozpadu rodiny, zničujícího žalu a neuvěřitelné síly mateřských pout.

Román získal řadu nominací na prestižní literární ocenění a byl zařazen do výběru nejlepších knih roku deníků The New York Times, The Guardian, The Economist či The Wall Street Journal.

Výjimečnost knihy potvrzují také recenzenti:
„Kniha je skvěle odvyprávěná a přináší silný, dojemný příběh, jenž bude ve čtenáři nějakou dobu rezonovat.“
J. Horálková, iLiteratura.cz

NAPIŠTE NÁM