Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Oceňovaný román nigerijské autorky konečně i v češtině!

Oceňovaný román nigerijské autorky konečně i v češtině!

Kniha Zlín vydává debutový román nigerijské autorky Ayobami Adebayové. Silný příběh o lásce a rodičovství, odehrávající se ve výrazně odlišném kulturním prostředí, vzbudil hned po svém vydání světový ohlas!

Yejide a Akin jsou milující manželé. Ani po čtyřech letech vztahu však Yejide nemůže otěhotnět. Zkusili všechno – i namáhavé svaté poutě, tanec s proroky či modlitby k Pánubohu. Když ale její rodina neústupně trvá na tom, aby si Akin našel druhou ženu, je už toho na Yejide příliš. A tak se začíná odvíjet drama plné nečekaných zvratů, lásky i žárlivosti.

Na pozadí společenských a politických událostí, které se v osmdesátých letech 20. století v Nigérii odehrávaly, vykresluje Ayobami Adebayová ve své knize Zůstaň se mnou strhující obraz křehkosti manželské lásky, rozpadu rodiny, zničujícího žalu a neuvěřitelné síly mateřských pout.

Román získal řadu nominací na prestižní literární ocenění a byl zařazen do výběru nejlepších knih roku deníků The New York Times, The Guardian, The Economist či The Wall Street Journal.

Výjimečnost knihy potvrzují také recenzenti:
„Kniha je skvěle odvyprávěná a přináší silný, dojemný příběh, jenž bude ve čtenáři nějakou dobu rezonovat.“
J. Horálková, iLiteratura.cz

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.