Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Každá kniha pomáhá

Každá kniha pomáhá

Čtenáři knih nyní mohou podpořit vzdělávání dětí ohrožených chudobou. Akci Každá kniha pomáhá organizují Nadace Naše dítě a Nadace Albatros.

Nadace Naše dítě a Nadace Albatros spojily síly ve společném projektu „Každá kniha pomáhá.“ Záměrem obou nadací je podpořit mimoškolní vzdělávání dětí ze sociálně slabých rodin. Přispět může každý. Jednoduše: nákupem knihy.

V nadcházejícím školním roce nadace Naše dítě společně s Nadací Albatros umožní dětem z rodin žijících pod hranicí příjmové chudoby vybrat si některý kroužek ze široké škály mimoškolního vzdělávání, který jim uhradí.

A dětem mohou pomoci i čtenáři knih. Koupí knihy na e-shopu Albatros Media (www.albatrosmedia.cz) v termínu od 1. do 15. září přispějete 10 Kč z každé objednávky na lepší budoucnost konkrétních dětí. Nadace Albatros vybrané finanční prostředky zdvojnásobí a nadace Naše dítě je přerozdělí dětem, které to nejvíc potřebují.

 

Nadace Naše dítě
Nadace Naše dítě pomáhá dětem týraným, zneužívaným, mentálně i fyzicky handicapovaným, opuštěným a dětem, které se ocitnou v obtížné životní situaci již od roku 1993. Za tuto dobu bylo potřebným dětem díky velkorysým mecenášům přerozděleno více než 300 milionů korun. Kromě přímé finanční podpory ohrožených dětí a organizací, které děti chrání, poskytuje Nadace Naše dítě bezplatné právní poradenství, tvoří osvětové kampaně a snaží se prosazovat legislativní změny k lepší ochraně dětí. Zakladatelkou nadace je Ing. Zuzana Baudyšová. Nadace Naše dítě je nezávislá organizace, děkujeme proto všem laskavým dárcům, známým tvářím a novinářům za jejich pomoc a podporu! Děti se samy neubrání!

Nadace Albatros
Nadace Albatros podporuje vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí a mladých lidí. Podporuje včasný nástup dětí z šesti vyloučených lokalit do kvalitních mateřských škol. Financuje také sedm stipendijních programů pro středoškolské i vysokoškolské studenty. Každý školní rok doprovází ve vzdělání více než 600 dětí a mladých lidí žijících pod hranicí chudoby, dětí rodičů s nízkým vzděláním a romských dětí a mládeže. Pomáhá také ke sdílení dobré praxe a inspirace mezi pedagogy, kteří chtějí zajistit moderní, motivující výuku postavenou na principech inkluze. Založena byla v roce 2016 společností Albatros Media, která nadaci každoročně věnuje více než 10 milionů korun.

Albatros Media
Je největší nakladatelský dům v České republice. Vydává více než 2000 knižních titulů ročně a nabízí široké spektrum mediálních produktů – knih, e-knih, audioknih a mobilních aplikací.   Vedle nakladatelské činnosti provozuje v České republice knižní logistickou a distribuční síť, která napřímo zásobuje na tisíc knihkupectví a knihoven. Albatros Media a.s. stojí na zásadách společenské odpovědnosti, což se projevuje například projekty na podporu rozvoje čtenářství, založením Nadace Albatros či finanční podporou zaměstnaneckých společensky prospěšných projektů.

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.