EN
Dubnová dávka čtení na doma

Dubnová dávka čtení na doma

Co dělat, když současná doba cestování nepřeje? Objevujte nové světy a příběhy prostřednictvím právě vycházejících knih!

Existuje dokonalý zločin? Odpověď najdete v novém detektivním románu britské autorky Helen Fieldsové! V knize s názvem Dokonalý zločin dojde k sérii podivných sebevražd. Co když za nimi ale ve skutečnosti stojí sériový vrah? A pokud ano, kde udeří příště? Kriminalisty Luca Callanacha a Avu Turnerovou čeká další zapeklitý případ, který bude daleko nebezpečnější, než vůbec tušili.

Motorkářka Dominika Gawliczková se vydala na další dobrodružství. A tentokrát se po divokých zážitcích v Jižní Americe rozhodla projet celé Japonsko. Jak ze svobodného sedla motorky poznávala zemi plnou tradic a pravidel? A co ji na cestách kromě tajfunů, zemětřesení a syrových chobotnic potkalo? To se dozvíte v zábavném a svěžím cestopisu s názvem Dominika na cestě Japonskem, který vás vezme na skoro 10 000 km dlouhou výpravu.

Afghánistán, Kurdistán, Jemen. To jsou země, kde válečné konflikty a přírodní katastrofy často zastiňují osudy jednotlivých obyvatel. Místní lidé ale přesto neztratili to nejdůležitější: odvahu žít. Kristina Höschlová vypráví neuvěřitelné příběhy z humanitárních misí s Lékaři bez hranic, které vám ukážou svět plný silných kontrastů. Její knižní zápisky a úvahy se jmenují Lékařem mezi pouští a minami.

Odjet meditovat do Indie a vrátit se jako nový, osvícený člověk? To jde skoro samo, tomu věřte. Ale jak kdysi řekl jeden moudrý muž, tou pravou duchovní praxí je až rodinný život. A měl pravdu. Ví to i Šárka Vojáčková, která ve své knižní novince Deník jóga matky píše o tom, jak využít starou moudrost jógy v moderním hektickém světě, s dítětem v náručí, při neshodě s manželem i mezi neuklízenými hračkami po celém obýváku.

Z jiného konce na to jde Milan Studnička, psycholog a spoluzakladatel úspěšného vzdělávacího portálu. Ve své knize s názvem Pohodové rodičovství se zaměřil na nejpalčivější otázky z rodinné praxe. Je rozdíl mezi výchovou kluků a holek? Jak porozumět sám sobě, a tím pádem i dětem? A jak vycházet s prarodiči? Ať už máte doma miminko, batole, školáka či puberťáka – vždy můžete pracovat na tom, aby se celá rodina cítila lépe.

A na závěr přichází fialová smršť zajímavostí. Youtuberka a tiktokerka Terysa ve své první knize vypráví o tom, jak jí sociální sítě převrátily život vzhůru nohama. Vydejte se s ní na cestu, která začala točením videí v dětském pokoji a vedla až ke statisícům fanoušků na nejrůznějších platformách! Titul Real Terysa vám ukáže populární influencerku zcela bez filtrů.

NAPIŠTE NÁM