EN
Květnová várka knižních tipů

Květnová várka knižních tipů

I v květnu vycházejí skvělé knihy. Připravili jsme pro vás výběr těch, které by vám rozhodně neměly uniknout.

Markéta Lukášková vydala šest velmi úspěšných knih a vytvořila si silnou základnu čtenářů, kteří netrpělivě vyhlížejí její další počin. Čekání je teď u konce – právě vychází autorčin sedmý titul s názvem Odvaha. A tentokrát vás oblíbená spisovatelka překvapí, protože se vrhla do žánru historického románu. Jeho hlavní hrdinkou je mladá židovka Ada, která zjišťuje, že komunisté mají s jejím původem stejný problém jako nacisté… a ocitne se před složitou životní volbou.

Spisovatelka Lucie Hlavinková píše nejen skvělé knihy pro děti, ale také výborné romány pro dospělé – potvrdila to už knihami Apatykář, Kdo šije u Podolské? nebo Pravda nebyla k dostání. Děj svého nového historického románu Svátek hada zasadila do mrazivých ulic Moskvy, bezútěšného gulagu, na bojiště druhé světové války i do poválečné Prahy. Hrdinové knihy během strastiplného putování podstupují řadu zkoušek, zažívají ale také záblesky naděje a lidskosti. Jenže v jedovatých časech se pod maskou člověka může skrývat charakter hada…

I v thrillerovém žánru se urodilo. Alison Belshamová, autorka oblíbené série Tatérka, přichází se zcela novou řadou. Její úvodní kniha se jmenuje Dívky na kopci a setkáte se v ní s inspektorkou Lexi Bennettovou. Ta musí vyřešit zločin spáchaný sériovým vrahem, jehož modus operandi je jí až moc povědomý… spolu se svými sestrami se totiž kdysi stala obětí podobně jednajícího únosce. Je snad možné, že všechny případy mají stejného pachatele?

True crime u nás zažívá nebývalý boom – děsivé detaily a fascinující fakta ze světa opravdových zločinů mají statisíce příznivců. V České republice je nejvýraznějším zástupcem tohoto žánru podcast Opravdové zločiny, který získal už dlouhou řadu ocenění. Jedna z jeho moderátorek, Lucie Bechynková, se mezi svými fanoušky etablovala také jako spisovatelka. V její novince Opravdové zločiny 3 najdou všichni „zločinožrouti“ již potřetí výběr z toho nejlepšího, co v podcastu zaznělo, a ještě mnoho navíc.

Áňa, Marky, Monča, Monča, Ola a Terka. Tahle šestka žije Humbook, tvoří Humbook, je Humbook. A společně přivedla na svět první Humbook knihu Můžeš říct: Miluju tě! Marky, Monča a Ola napsaly tři novely, které se vezou na vlnách hitů od Taylor Swift. Čeká vás středoškolská romance z hokejového prostředí, příběh lásky, slávy a hudby z New Yorku a mystery (tak trochu) detektivka odehrávající se na univerzitě. Připočtěte si barevné fotky cosplayů, chaty, tweety, diáře, boží grafiku a jedno je jasné: Tohle je esence Humbooku!

Když vyšlo Národní opruzení Karolíny Zoe Meixnerové, popularizátorky literatury národního obrození, způsobilo poprask. Taková směs historie, fikce, detektivky a nespoutané fantazie tu totiž ještě nebyla. Z nejzáhadnější detektivní výzvy české literární historie se stal unikátní fenomén, který si rozhodně zasloužil další díl. A proto vychází Národní opruzení 2: Tajemství trnové koruny! Vydejte se za hranice faktů z učebnic podruhé! Tuhle jízdu s Havlíčkem, Němcovou a Tylem si vážně užijete do posledního písmenka.

NAPIŠTE NÁM