EN
Alkoholismus? Přestat s pitím je těžké, ale nejtěžší je vydržet!

Alkoholismus? Přestat s pitím je těžké, ale nejtěžší je vydržet!

Na začátku příběhu Michaely Duffkové bylo pití, které si čím dál víc ukrajovalo z jejího života. Následovala trnitá cesta protialkoholními léčebnami a dnes se dá říct, že je z mladé dvojnásobné maminky nový člověk. Vydává již druhou knihu založenou na svém úspěšném blogu a začíná provozovat léčebné protialkoholní centrum Alkos, které můžete koupí titulu Zápisník abstinentky podpořit.

Existuje vyléčený alkoholik? Nebo jen abstinující alkoholik? Co vede k závislosti a jaká je cesta z ní?

V České republice je rizikovým pitím ohrožen více než jeden milion osob – a v době pandemie nemoci covid-19 toto číslo ještě stoupá. Téma alkoholismu je pevnou součástí veřejné debaty, ale o jedné z nejohroženějších skupin se až donedávna příliš nemluvilo: o maminkách na mateřské. Toto tabu svými otevřenými blogovými zápisky prolomila právě Michaela Duffková.

V blogu Zápisník alkoholičky se začala svěřovat s nejniternějšími úvahami o vlastním boji se závislosti a rychle si získala široký okruh čtenářů. Ti jí dodávali energii do dalšího psaní, které bylo oceněno i odbornou porotou – blog vyhrál literární cenu Magnesia Litera a dočkal se knižní podoby. Nyní vychází pokračování s názvem Zápisník abstinentky, v němž se Michaela věnuje přímo protialkoholní léčbě a nástrahám, které běžný život všem abstinentům přináší. Tentokrát sdílí nejen svůj příběh, ale i zkušenosti dalších lidí, protože sama říká, že „všechny příběhy závislosti na alkoholu jsou úplně jiné, a přesto jsou si tak podobné.“

Protože Michaela na vlastní kůži poznala léčbu, která nebyla klientům šitá na míru a měla určité nedostatky, rozhodla se založit vlastní léčebné centrum Alkos. Při vytváření jeho konceptu se inspirovala moderními zahraničními přístupy a kromě ambulantní léčby se zaměřila i na zásadní část procesu: doléčování. Provoz centra můžete nyní podpořit na webové platformě Donio libovolným příspěvkem anebo zakoupením podepsaného Zápisníku abstinentky.

Přispějete tak na dobrou věc, která podle slov abstinujícího spisovatele Josefa Formánka může nabídnout „záchranný kruh pro ty, kdo v závislosti plavou nebo již okoušejí chuť abstinence.“

NAPIŠTE NÁM