EN
70. výročí vzniku si Albatros připomene kolekcí retro knih

70. výročí vzniku si Albatros připomene kolekcí retro knih

Letos u nás máme pořádný důvod k oslavě - 15. dubna oslaví nakladatelství Albatros 70 let od svého založení. U příležitosti jubilea vydává nejstarší dětské nakladatelství v Česku například retro kolekci Cesta časem s Albatrosem.

Za sedm dekád své existence toho nakladatelství Albatros stihlo opravdu hodně. Tak například:

  • vydalo téměř třináct tisíc publikací v celkovém nákladu 350 milionů kusů,
  • pětkrát změnilo svoji adresu,
  • jako jediné dětské nakladatelství na světě získalo cenu Grand Prix,
  • spolupracovalo s takovými osobnostmi jako Miloš Macourek, Adolf Born, Helena Zmatlíková, Václav Čtvrtek, Vladimír Fuka a s velkou spoustou dalších úžasných autorů, ilustrátorů i překladatelů.

U příležitosti výročí vydává Albatros kolekci Cesta časem s Albatrosem. Ta přináší osm knih, které se do dějin české literatury pro děti a mládež zapsaly tučným písmem a které se svého prvního vydání dočkaly mezi lety 1961 až 1984. Znovu tak vychází například půvabná obrázková knížka Holčička a déšť, titul z legendární edice OKO Hádej, hádej, hadači, nesmrtelná klasika z edice Jiskřičky Heidi, děvčátko z hor nebo kultovní encyklopedie Už vím proč.

Na všech osm knížek z kolekce Cesta časem s Albatrosem se můžete těšit v pondělí 8. dubna. Vydejte se s námi na cestu bohatou historií Albatrosu...


Cesta časem s Albatrosem:

NAPIŠTE NÁM