Albatros Media pomáhá lidem zasaženým koronavirem! | Albatrosmedia.cz
EN
Albatros Media pomáhá lidem zasaženým koronavirem!

Albatros Media pomáhá lidem zasaženým koronavirem!

Na pomoc lidem zasaženým koronavirem věnujeme 25 000 knih a přes půl milionu korun.

V Albatros Media se během celé krizové situace související s koronavirem snažíme pomáhat těm, kdo pomoc v současné době nejvíce potřebují. Kromě akce na podporu knihkupců #zpatkydoknihkupectvi nebo darování knih jsme uspořádali také finanční sbírku mezi zaměstnanci. Majitelé a vedení společnosti pak tuto vybranou částku zpětinásobili.

Zaměstnanci Albatros Media se zapojili do sbírky SOS Česko vyhlášené organizací Člověk v tísni. Majitelé firmy, Silke a Jaroslav Horákovi, a její vedení se přitom zavázali, že celkovou částku vybranou mezi zaměstnanci zpětinásobí. Celkem jsme na pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel, které se ocitají v těžké životní situaci, přispěli částkou 547 495 korun.

„V prvních týdnech jsme svou pomoc směřovali především do knižní branže. V té jsme se snažili být spolehlivým partnerem, který svou činností pomůže minimalizovat ztráty, které trh utrpěl kvůli zavření kamenných knihkupectví. Zároveň ale pomáháme v dalších oblastech – věnováním knih nebo podporou vzdělávání dětí doma. V souladu s hodnotami naší společnosti jsme k pomoci motivovali také naše zaměstnance a velmi si vážíme toho, kolik se jich rozhodlo do sbírky jakoukoliv částkou přispět,“ říká Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media.

Nejpřímočařejší formou pomoci je pro nás bezpochyby věnování knih z vlastní produkce. V Albatros Media jsme podpořili domovy seniorů i rodiny s malými dětmi. „Domovy pro seniory považujeme za jedno z nejzranitelnějších míst současné situace. Zaslouží maximum podpory a pomoci. Postupně proto tato zařízení kontaktujeme a těm, kdo o takovou podporu stojí, rozesíláme zdarma stovky knih pro jejich klienty i personál,“ upřesňuje Václav Kadlec. V současné chvíli balíček s knihami obdrželo na 250 domovů pro seniory. Rozesláno do nich bylo téměř 25 000 knih v celkové hodnotě přesahující 6 milionů korun. Knižní balíčky obdrželo také 16 odběrných míst organizace Člověk v tísni a dalších neziskovek, které knihy z Albatros Media dále distribuují do sociálně znevýhodněných rodin. 

„Podpora vzdělávání je jednou z priorit naší společnosti. Ostatně právě na ni je zaměřena činnost naší Nadace Albatros. Kromě pomoci formou knih jsme proto ve zrychleném režimu spustili také platformu Talentify.me, která nabízí pomoc s doučováním všem dětem napříč sociálními vrstvami,“ říká Jindra Marešová, ředitelka Nadace Albatros. „Protože se spuštění časově setkalo s nástupem  koronavirové krize, bylo Talentify.me - běžně postavené na skutečných setkáních - obohaceno o nástroje pro výuku online. Nyní je navíc do Talentify.me umožněn vstup také dobrovolníků z řad vysokoškolských studentů, současných či bývalých pedagogů či dospělých z jiných oborů včetně zaměstnanců Albatros Media,“ doplňuje Jindra Marešová.

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.