EN

Za tichem - Křivoklátsko

Roman Hartl


Chcete cestovat a zároveň hledáte klid? Pak nepotřebujete jen mapu, ale také navigaci pro svou duši z edice ZA TICHEM.
Odhalte ztichlou krajinu a podmanivé kouzlo Křivoklátska, kraje protkaného lesy a klidným tokem Berounky. Průvodcem vám bude místní vlastivědný publicista Roman Hartl, jehož vyprávění vás inspiruje k objevování krajiny i sebe sama. Lány, Křivoklát, Slabce, Podmokly – místa známá i ta odlehlejší se pojí s polozapomenutými příběhy, jsou bohatá na krásné scenerie i fascinující rodáky. Tak se zhluboka nadechněte a odhalte atmosféru křehkou jako řídnoucí mlha, kterou se prodírají paprsky vycházejícího slunce.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 152
EAN 9788026726869
Datum vydání 01.08.2024
Věk od 18
Formát 115x185 mm
Nakladatelství MOTTO
Edice Za tichem
Typ Kniha
Vazba měkké desky z kartonu

Pokračování série Za tichem tentokrát vede čtenáře a tiché poutníky na Křivoklátsko, do kraje protkaného rozsáhlými lesy a klidným tokem Berounky. Lány, Křivoklát, Slabce, Podmokly – místa známá i ta odlehlejší jsou spjatá s polozapomenutými příběhy, fascinujícími rodáky a podmanivými sceneriemi, které překvapují svou melancholií. Jít krajinou, to je příležitost ztišit se, objevit skrytá místa a možná i sebe sama. Vlastivědný publicista a Roman Hartl k takovému putování inspiruje knihou, která je zároveň průvodce, historická reportáž i povídka.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Roman Hartl

Roman Hartl

Novinář a publicista, narozený v roce 1976 ve Slabcích u Rakovníka. Pracoval jako redaktor regionálních novin Rakovnicko a Rakovnický deník. Od roku 2005 se profesionálně věnuje interpretaci historického a kulturního dědictví oblasti Rakovnicko, severozápadní Čechy a Praha. Je autorem řady naučných stezek, vlastivědných publikací, turistických průvodců, výstav a muzejních expozic. Jeho knihy s historickou tematikou se v regionu těší velké oblibě (Příběhy z Pavlíkova, Vyprávění o Kolešovicích, Rakovnické osmičky, Pověsti a tajemné příběhy města Rakovníka). Od roku 2008 autorsky připravuje Rakovnické turistické noviny. Je trojnásobným držitelem ocenění Prix Non Pereant – Média na pomoc památkám v kategorii publicistika a v roce 2020 byl oceněn jako Osobnost města Rakovníka. S manželkou a synem žije v Mutějovicích na Rakovnicku.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM