EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Hledání minulosti

Slavné nálezy a jejich nálezci

Štěpánka Sekaninová, Tom Velčovský


Čtyřicet nejúžasnějších archeologických objevů historie
Jak žili lidé před stovkami a stovkami let? Jelikož tehdy nebyly kamery, fotoaparáty ani počítače, musíme na to přijít s pomocí archeologie. Díky této vědě a moderním technologiím se toho můžeme o minulosti dozvědět opravdu hodně. Třeba jak a proč zemřel „ledový muž“ Ötzi, k čemu sloužilo tajemné město pod hladinou oceánu nebo co skrývá Tutanchamonova hrobka. A to jsou jen některé z mnoha senzačních nálezů, které vám tahle ilustrovaná publikace představí!

Detailní informace

Ilustrátor Adam Wolf
Jazyk čeština
Počet stran 88
EAN 9788000068992
Datum vydání 20.02.2023
Věk od 9
Formát 240x320 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,772
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Archeologické a paleontologické nálezy jsou díly obrovské skládačky, jež se vědci z těchto disciplín snaží poskládat dohromady a vytvořit tak celistvý obraz časů dávno ztracených. Minulosti, která dala základy současnosti, stejně jako současnost staví základy budoucnosti. I my se každým dnem stáváme součástí historie. Aby na nás nebylo zapomenuto, snažíme se zaznamenat a uchovat pro nás důležité momenty a vytváříme si tak skládačku vlastní. Naši předci a jejich předci a předci jejich předků takové možnosti jako my neměli, i přesto nám po sobě něco zanechali. To něco sice čas ukryl, nebo zničil, ale díky moderním technologiím jsme schopni se o nich dozvědět více, stejně jako o nás samých. Kniha Slavné nálezy a jejich nálezci popisuje 40 takových slavných nálezů, jejich nálezce a okolnosti, které se samy staly součástí historie.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Štěpánka Sekaninová

Štěpánka Sekaninová

Štěpánka Sekaninová vyrostla a své dětství strávila v kolínských rovinách Polabské nížiny. Ze srdce Čech ji osud zavál do srdce Moravy. Na FF MU vystudovala Český jazyk a historii. Ještě během studií začala pracovat v ČT Brno, kde jako redaktorka zpravodajství procestovala a poznala každý kout Jihomoravského regionu. Ze zpravodajství později přešla na dramaturgii zábavných a dětských pořadů brněnského studia. Vzhledem k tomu, že Štěpánka miluje knihy a celý svůj život touží psát, nezaváhala ani minutu, když se jí na její další životní cestě naskytla příležitost pracovat jako literární redaktorka v Albatros Media. A tak píše, je obklopena nádhernými knihami a plní si svůj dětský sen…
Zobrazit profil autora

Tom Velčovský

Tom Velčovský

Tom Velčovský vystudoval Audiovizuální tvorbu na Slezské univerzitě, kde se zaměřil na tvorbu scénářů a storyboardů. Po studiu se věnoval reklamě, ale později se rozhodl pro tvorbu dětských knih a kreslení komiksových stripů.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM