Pohádky, legendy a bajky severoamerických Indiánů | Albatrosmedia.cz
EN

Pohádky, legendy a bajky severoamerických Indiánů

Gustav A. Konitzky


Vychutnejte si to pravé indiánské léto s našimi pohádkami!
Kniha představuje jedinečnou sbírku 60 indiánských pohádek, legend a bajek v nichž se neobyčejným způsobem, vlastním pouze přírodním národům, prolíná každodenní život severoamerických indiánů s mýtickým světem nadpřirozených bytostí a démonů. V tomto světě pak na sebe mohou nejen zvířata ale i přírodní živly brát lidskou podobu, aby sestoupili na zem mezi prosté obyvatele teepee s úmyslem pomoci nebo naopak uškodit.

Detailní informace

Žánr pohádka
Jazyk čeština
Původní název Nordamerikanishe Indianermärchen aus der Reihe "Märchen der Weltliteratur"
Počet stran 272
EAN 9788025119273
Datum vydání 14.07.2008
Věk od 9
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,54
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Tato kniha je vytištěna na recyklovaném papíře. Recyklovaný papír obsahuje zbytky staré odpadní papírové hmoty. Takovýto papír není bělen chlórem ani jeho sloučeninami, nejsou do něho přidávány opticky zjasňující prostředky a během výroby nejsou používány toxické látky. Computer Press, a.s. si tak dal závazek podnikat způsobem, který zabezpečuje nejen ekonomický rozvoj, ale řeší také zodpovědnost za neustálé zvyšování environmentální a sociální výkonnosti a snižování dopadu na životní prostředí.

„Pohádky a pověsti jsou jako tažní ptáci, nejsou vázány na žádné místo, putují přes hranice a moře. S pohádkami indiánů tomu není jinak, také ony se linou z mnoha pramenů, překračují hranice kmenů a nezřídka urazí dalekou cestu.“

Kniha, kterou držíte v rukou, představuje jedinečnou sbírku 60 indiánských pohádek, legend a bajek, v nichž se neobyčejným způsobem, vlastním pouze přírodním národům, prolíná každodenní život severoamerických indiánů s mytickým světem nadpřirozených bytostí, duchů a démonů. V tomto světě pak na sebe mohou nejen zvířata, ale i přírodní živly a jevy brát lidskou podobu, aby sestoupily na zem mezi prosté obyvatele teepee a puebel s úmyslem pomoci, nebo naopak uškodit.

Kniha obsahuje:

- 60 indiánských pohádek, legend a bajek od 43 severoamerických indiánských kmenů

- 150 originálních ilustrací

- přehled 43 severoamerických indiánských kmenů se stručným výkladem

- mapku Severní Ameriky s vyznačením oblastí rozšíření 43 indiánských kmenů

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM