EN

Microsoft Excel 2010

Podrobná uživatelská příručka

Květuše Sýkorová, Pavel Simr, Jiří Barilla


Učte se na zkušenostech expertů z praxe
Nově koncipovaná podrobná příručka obsahuje mnoho příkladů z praxe, na nichž vás naučí efektivně vytvářet profesionálně vypadající tabulky a grafy, provádět výpočty, vyhledávat, třídit data a analyzovat data, využívat kontingenční tabulky apod. Knihu lze také používat jako učebnici Excelu pro základní, střední a vysoké školy a může být vhodným studijním materiálem pro školicí střediska.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 416
EAN 9788025130315
Datum vydání 12.03.2012
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,64
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Chcete rychle poznat a naučit se ovládat aplikaci Excel 2010? Nepotřebujete vysvětlení základních pojmů, ale rádi byste poznali všechny funkce užitečné pro efektivní vytváření profesionálně vypadajících tabulek a grafů? Zajímají vás nové funkce Excelu 2010 a potřebujete se rutinně orientovat v jeho změněném prostředí?

Podrobná uživatelská příručka k Excelu z pera českých autorů vám novou verzi tohoto produktu představí od A do Z. Přehledně strukturovaný výklad nepopisuje suše uživatelské rozhraní, ale je orientován na konkrétní činnosti, příklady z praxe a dosažení hmatatelných výsledků. Doplňuje ho množství ilustrativních obrázků, tipů, upozornění na možná úskalí, přehled užitečných klávesových zkratek a nového rozhraní pro ty, kteří na Excel 2010 přecházejí z verze 2003 a starší. Kniha se podrobně věnuje mimo jiné těmto tématům:

- Využití motivů, stylů a šablon při formátování tabulek

- Relativní, absolutní a smíšená adresace ve vzorcích

- Finanční, statistické, vyhledávací, textové a další funkce

- Vytváření grafů a minigrafů, jejich úpravy a formátování

- Nástroje pro analýzu dat: Řešitel, scénáře, citlivostní analýza

- Efektivní práce se seznamy, filtrování dat

- Dokonalé využití kontingenčních tabulek a grafů

- Vkládání a úprava grafických objektů

- Vytváření maker a využití jazyka VBA

- Sdílení sešitů a sledování změn

Knihy z edice Podrobná uživatelská příručka již pomohly více než sto tisícům českých čtenářů. O autorech:

Jiří Barilla pracuje jako vysokoškolský učitel na Katedře informatiky Přírodovědecké fakulty UJEP. Je autorem a spoluautorem knih, skript a řady odborných článků o Excelu. Provádí školení Excelu a poskytuje odborné konzultace.

Pavel Simr, spoluautor několika knih, skript a odborných článků, se zaměřuje na správu počítačových sítí, moderní aplikační programy a operační systémy. Je manažerem střediska ECDL Přírodovědecké fakulty UJEP, akreditovaným testerem ECDL a instruktorem CCNA.

Květuše Sýkorová, odborná asistentka na Katedře informatiky Příro­dovědecké fakulty UJEP, je spoluautorkou řady skript a odborných článků a akreditovanou testerkou ECDL. Pracuje 6 let jako lektorka kurzů produktů Microsoft.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM