EN

Kreativní detail a makro

Tipy a techniky pro digitální fotografie

Harold Davis


Objevte překvapivé záběry detailů.
Makrofotografie a zobrazování detailů umožňuje vstoupit do nového světa, který zůstává běžnému pohledu většinou nedostupný. Naučte se vidět a vytvářet stejně překvapivé snímky jako zkušený fotograf a začít můžete i bez drahého vybavení. Kromě nezbytných základů tohoto fotografického žánru se autor věnuje i způsobům, jak si záběr dobře připravit a promyslet. Inspiraci můžete začít hledat právě mezi řadou otištěných snímků.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Creative Close-Ups: Digital Photography Tips & Techniques
Počet stran 240
EAN 9788025133323
Datum vydání 15.11.2010
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,62
Typ Kniha
Vazba brožovaná, šitá nitmi

Vstupte do tajuplného světa neznámých tvarů a struktur, ve kterém se běžné předměty proměňují v nečekané fotografické příležitosti. Detail a makro zdaleka nejsou žánry vyhrazené pouze zkušeným profesionálům s drahým vybavením. Naučte se, kde hledat náměty, jak zpracovat nevšední záběry a tvůrčím způsobem zužitkovat všechny své nápady.

V pěti kapitolách vás zkušený autor provede nezbytnými základy tohoto populárního žánru, abyste mohli ihned začít fotografovat jakékoli téma, ať již půjde o hmyz, květiny, textury nebo cokoli jiného, co zaujme vaši pozornost. Dozvíte se také, jak správně ostřit, používat vhodné pomůcky, kreativně pracovat s hloubkou ostrosti nebo zvolit přiměřenou expozici. Samozřejmostí jsou i názorné postupy následných úprav snímků v počítači. Kniha vám mimo jiné pomůže:

- Nacházet zajímavé náměty a objekty pro vaše snímky

- Porozumět různým technikám zobrazování detailů

- Kreativně pracovat s expozicí a hloubkou ostrosti

- Používat svorky, podložky, barevná pozadí a další pomůcky

- Vytvořit si vlastní domácí studio pro fotografování zátiší

O autorovi:

Harold Davis je profesionální fotograf a za své snímky již získal řadu mezinárodních ocenění. Bohaté zkušenosti využívá při psaní knih pro začínající i pokročilé fotografy. Celkově má již na svém kontě více než 30 titulů. Například Kreativní kompozice: Tipy a techniky pro digitální fotografie, Kreativní Portrét: Tipy a techniky pro digitální fotografie nebo Expozice a světlo v digitální fotografii. S jeho prací se můžete seznámit na adrese http://www.photoblog2.com/.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM