EN

Knižní festival ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše

1001 tipů a triků pro PHP

Jakub Vrána


Ty nejlepší rady pro vaše webové aplikace v PHP.
Více než tisíc rad, tipů a triků uvedených v publikaci je určeno nejen pro začátečníky a pokročilé, zajímavá řešení zde naleznou i profesionálové vyvíjející webové aplikace v PHP. Jednotlivé návody jsou přehledně členěny do tematických kategorií, které se věnují databázím, ladění, bezpečnosti, zpracování dat a mnoha dalším oblastem. To vše je demonstrováno bez zbytečné teorie na krátkých příkladech.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 456
EAN 9788025129401
Datum vydání 16.04.2012
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Tipy a triky
Hmotnost 0,75
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Vytváříte dynamické webové stránky, ale cítíte, že nevyužíváte možnosti PHP na maximum? Hledáte zajímavé postupy, jak vyřešit specifický problém? Tato publikace nabízí více než tisíc tipů a triků pro nejrůznější oblasti programování v PHP. To vše bez zbytečné teorie, rychle, jasně a stručně k cíli.

Zkušený autor vás ve velkém počtu rad a návodů seznámí s řadou krátkých ověřených postupů, jejichž aplikací se vaše projekty posunou o několik úrovní výše. V knize najdou inspiraci začátečníci, pokročilí, ale i profesionálové, kteří propadli kouzlu PHP. Jednotlivé rady jsou přehledně členěny do tematických sekcí, nalezení požadované odpovědi je tak dílem okamžiku. Kniha vám mimo jiné ukáže, jak:

- Efektivně pracovat s knihovnami a frameworky

- Vytvářet vícejazyčné aplikace a spravovat jazykové verze

- Zvýšit bezpečnost a výkonnost vašich projektů

- Zpracovávat obrázky, XML dokumenty a formuláře

- Začlenit do vašich projektů AJAX

- Využít regulární výrazy a návrhové vzory

- Pracovat s databázemi, exportovat a importovat data

Přiložené CD obsahuje zdrojové kódy všech tipů a triků uvedených v knize. Dále na něm najdete instalaci webového serveru Apache, databáze MySQL, vývojové prostředí SciTE a další užitečné nástroje. O autorovi

Jakub Vrána pracuje jako programátor, učí na vysoké škole tvorbu webových stránek a podílí se na tvorbě oficiální dokumentace PHP. Vede také řadu kurzů a školení změřených na PHP, MySQL a JavaScript. Na svém blogu php.vrana.cz publikuje svoje postřehy ze světa tvorby dynamických webů.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM