EN

Velký průvodce infrastrukturou PKI

a technologií elektronického podpisu, 2. aktualizované vydání

Libor Dostálek, Marta Vohnoutová


Certifikované zabezpečení elektronické komunikace teoreticky i prakticky
Podrobný a velmi srozumitelný náhled na technologické pozadí bezpečné elektronické komunikace s konkrétními postupy pro implementaci jednotlivých fází – od žádosti o certifikát přes zabezpečení webu či poštovní zprávy až po vytváření důvěryhodných archivů dokumentů. Poznáte mj. infrastrukturu veřejného klíče (PKI), metody autentizace, bezpečnostní protokoly, základy kryptografie i vybudování vlastní certifikační autority.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 544
EAN 9788025126196
Datum vydání 19.01.2010
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,84
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Chystáte se ve své firmě nasadit infrastrukturu veřejných klíčů (PKI) a začleňujete ji do používaných aplikací? Uvažujete nad tím, že tyto činnosti budete outsourcovat? Nemusíte, neboť při využití certifikační služby, jež je součástí Microsoft Windows Serveru, s pochopením technologického pozadí a praktickými kroky, které ukazuje tato kniha, můžete navrhnout a implementovat odpovídající řešení sami.

Autor dvoudílného Velkého průvodce protokoly TCP/IP – knihy, která prorazila i na zahraniční scéně – ve své další publikaci přináší opět podrobný a současně velmi srozumitelný pohled, tentokrát na jednotlivé prvky bezpečné elektronické komunikace a konkrétní postupy pro implementaci jejích fází – od vybudování vlastní certifikační autority přes zabezpečení webu či pošty až po vytváření důvěryhodných archivů pro dlouhodobé uchování dokumentů. V publikaci najdou své části či pasáže jak začínající zájemci, tak i relativně pokročilí odborníci v oboru, kteří chtějí jít do hloubky „až na význam jednotlivých bitů“. Ve 27 kapitolách detailně prozkoumáte především následující problematiku:

- Základy kryptografie a metody autentizace uživatele

- Hesla, čipové karty, biometrika

- Principy digitálního podpisu

- Vydávání a správa certifikátů

- Ověřování platnosti certifikátu a digitálního podpisu

- Vytvoření vlastní certifikační autority

- Vybudování infrastruktury PKI a důvěryhodných archivů

- Struktura certifikátu pod lupou

- Jazyk ASN.1 a kódování BER, DER, UTF-8 a Base64

- Atributové certifikáty, časová razítka (TSA)

- Zabezpečení webové komunikace protokoly TLS a HTTPS

- Formát digitálně zabezpečené poštovní zprávy

- Dlouhodobý digitální podpis a dlouhodobá archivace dokumentů

- Související legislativní normy

O autorech:

Libor Dostálek se věnuje výuce síťových a bezpečnostních protokolů na MFF UK a na PřF JU. Ve firmě Siemens vede skupinu Systémové integrace. Je autorem několika českých knih, jejichž věhlas přesáhl i hranice: vyšly v angličtině, ruštině a polštině.

Marta Vohnoutová,MCSE a MCT, pracovala jako konzultantka v oblasti připojení k Internetu, budování a monitorování bezdrátových sítí, později se zaměřila na oblast bezpečnosti a PKI. Nyní pracuje jako Senior Solution Architect ve firmě Siemens.

Miroslav Knotek pracuje na pozici IT senior konzultant ve společnosti KPCS CZ, s. r. o., kde řídí projekty nasazení serverových produktů společnosti Microsoft. Primárně se zaměřuje na bezpečnostní technologie. Je držitelem prestižního ocenění Microsoft Most Valuable Professional pro oblast bezpečnosti.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM