EN

1001 tipů a triků pro Microsoft Excel 2007/2010

Jiří Číhař


Vybrané rady renomovaného autora
Narazili jste v Excelu na problém, který zdánlivě nelze vyřešit? Potřebovali jste radu, ale ani po dlouhém pátrání na Internetu jste ji nikde nenašli? Jeden z nejzkušenějších odborníků na Excel v České republice se s vámi v této publikaci podělí o své dlouholeté zkušenosti se všemi funkcemi Excelu, včetně analýzy dat, kontingenčních tabulek, vyhledávacích a databázových funkcí, pokročilé práce s grafy, maker a VBA.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 488
EAN 9788025125878
Datum vydání 19.03.2012
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,78
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Nechcete složitě a zdlouhavě hledat postupy, jimiž lze urychlit některé kaž­dodenní úkony v Excelu? Nebo rádi objevujete netušené možnosti a výhodné triky, jimiž zefektivníte svou práci?

Přesně pro vás mimořádně zkušený autor připravil knihu s neuvěřitelným množstvím tipů a triků pro Excel 2007 a 2010. Odhalíte nové postupy, skryté volby, pomocí nichž si Excel dokonale podmaníte. Tipy a triky míří nejen na ostřílené znalce Excelu a pokročilé uživatele, ale také na úplné začátečníky, kteří chtějí vhodně poradit. Autor v knize pokrývá mimo jiné tato témata:

- Rychlá práce s listy, sešity a šablonami

- Výběr, vkládání a odstranění buněk a hodnot

- Formátování oblasti dat a podmíněné formátování

- Minigrafy a další novinky Excelu 2010

- Analýza dat a seznamy – filtrování a řazení

- Pokročilé postupy pro kontingenční tabulky

- Vzorce a funkce pro práci s texty a časem

- Vyhledávací a databázové funkce

- Techniky pro výpočet souhrnů a konsolidace dat

- Vytváření a úprava maticových vzorců

- Záznam a využití maker, základy VBA

CD přiložené ke knize s přehledným uživatelským rozhraním obsahuje zdrojové materiály k jednotlivým řešením, na nichž si budete moci probíranou látku sami vyzkoušet. Dále pak na něm naleznete užitečné doplňky pro Microsoft Excel 2007 a 2010, včetně návodu k jejich instalaci a odkazů na další informace. O autorovi:

Jiří Číhař pracoval 12 let v řídicích a expertních funkcích několika finančních institucí. Nyní spolupracuje na pozici IT konzultanta se společností MARO a externě se dělí o své zkušenosti se studenty na vysokých školách. V poslední době se věnuje přípravě a vedení kurzů Excelu pro společnosti zaměřené na řešení konkrétních problémů v jejich oblasti podnikání. Od roku 2001 provozuje web Dataspectrum zaměřený na propagaci pokročilých technik práce s aplikací Excel. Na tomto webu můžete autora kontaktovat.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM