JavaScript pro webové vývojáře | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DOSPĚLÉ

JavaScript pro webové vývojáře

Programujeme profesionálně

Nicholas Z. Zakas


Programujte moderní, interaktivní webové aplikace!
Chcete využít plný potenciál JavaScriptu, DOM a Ajaxu? Kniha ze světoznámé edice vám ukáže, jak dosáhnout konkrétních cílů a vytvořit plynulou komunikaci bez prostředníků jako je Java nebo skryté rámy.Prozkoumáte objektově orientované programování, dědičnost a jejich využití v HTML a XHTML. Kniha podrobně vysvětluje DOM, simulaci událostí, parsování XML nebo dotazy XPatch. To vše od profesionálů v oboru.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 832
EAN 9788025125090
Datum vydání 15.11.2009
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,46
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jste vývojáři webů a hledáte podrobného průvodce, jenž obsahuje kompletní informace o programování v jazyce JavaScript? Chcete postoupit od základů mezi profesionály a zvýšit si kvalifikaci?

Kompletní průvodce pokrývá programování aplikací a interaktivních prvků webových stránek v JavaScriptu od základů až po dnešní podporu DOM a Ajaxu. Na konkrétních příkladech předvádí, jak tento mocný jazyk využít k tvorbě bezproblémové komunikace typu klient–server bez jakýchkoli prostředníků, jako je Java nebo skryté rámce.

S knihou prozkoumáte základní koncepty JavaScriptu včetně verzí objektově orientovaného programování, dědičnosti a jejich využití v HTML a XHTML. Autor podrobně popisuje všechny tři úrovně DOM včetně pokročilých témat, jako je simulace, XML parsování a využití dotazů jazyka XPath. Taktéž se naučíte, jak efektivně využívat regulární výrazy a tvořit dynamické uživatelské prostředí. Snadno se tak vyrovnáte se všemi nástrahami, na něž můžete při vývoji webů narazit.

S touto jedinečnou publikací se mimo jiné dozvíte:

- Veškeré detailní informace o JavaScriptu včetně datových typů

- Jak používat objektově orientované programování v JavaScriptu

- Jak skriptovat formuláře a jejich prvky

- Jak detekovat klienta a konfiguraci jeho počítače

- Jak pomocí nástrojů ošetřovat chyby a ladit kód pro každý prohlížeč

- Jak efektivně číst a manipulovat s daty jazyka XML

- Jak vytvořit vlastní framework událostí

- Jak pomocí různých metod ukládat data na straně klienta

- Přístupy k práci s JavaScriptem v prostředí podnikových aplikací

Zdrojové kódy ukázek, otestované a s komentáři v češtině, si čtenáři mohou stáhnout na záložce Soubory ke stažení. Další podporu poskytují stránky www.wrox.com

Komu je kniha určena:

Tato kniha je určena webovým vývojářům, kteří chtějí JavaScript využít k dramatickému vylepšení použitelnosti svých webových stránek a webových aplikací, a ostříleným programátorům, zvláště těm, kteří mají zkušenosti s objektově orientovaným programováním.

Knihy z edice Programujeme profesionálně píšou zkušení programátoři, kteří nejlépe vědí, jaké potřeby a požadavky mají profesionálové z praxe. Zaměřují se na nejmodernější technologie a na nejpotřebnější témata, jsou plné praktických příkladů, užitečných rad, opravdových řešení a expertních znalostí technologií, jazyků a vývojových prostředí.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM