EN

JavaScript pro webové vývojáře

Programujeme profesionálně

Nicholas Z. Zakas


Programujte moderní, interaktivní webové aplikace!
Chcete využít plný potenciál JavaScriptu, DOM a Ajaxu? Kniha ze světoznámé edice vám ukáže, jak dosáhnout konkrétních cílů a vytvořit plynulou komunikaci bez prostředníků jako je Java nebo skryté rámy.Prozkoumáte objektově orientované programování, dědičnost a jejich využití v HTML a XHTML. Kniha podrobně vysvětluje DOM, simulaci událostí, parsování XML nebo dotazy XPatch. To vše od profesionálů v oboru.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Professional JavaScript for Web Developers, 2nd Edition
Počet stran 832
EAN 9788025125090
Datum vydání 15.11.2009
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,46
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jste vývojáři webů a hledáte podrobného průvodce, jenž obsahuje kompletní informace o programování v jazyce JavaScript? Chcete postoupit od základů mezi profesionály a zvýšit si kvalifikaci?

Kompletní průvodce pokrývá programování aplikací a interaktivních prvků webových stránek v JavaScriptu od základů až po dnešní podporu DOM a Ajaxu. Na konkrétních příkladech předvádí, jak tento mocný jazyk využít k tvorbě bezproblémové komunikace typu klient–server bez jakýchkoli prostředníků, jako je Java nebo skryté rámce.

S knihou prozkoumáte základní koncepty JavaScriptu včetně verzí objektově orientovaného programování, dědičnosti a jejich využití v HTML a XHTML. Autor podrobně popisuje všechny tři úrovně DOM včetně pokročilých témat, jako je simulace, XML parsování a využití dotazů jazyka XPath. Taktéž se naučíte, jak efektivně využívat regulární výrazy a tvořit dynamické uživatelské prostředí. Snadno se tak vyrovnáte se všemi nástrahami, na něž můžete při vývoji webů narazit.

S touto jedinečnou publikací se mimo jiné dozvíte:

- Veškeré detailní informace o JavaScriptu včetně datových typů

- Jak používat objektově orientované programování v JavaScriptu

- Jak skriptovat formuláře a jejich prvky

- Jak detekovat klienta a konfiguraci jeho počítače

- Jak pomocí nástrojů ošetřovat chyby a ladit kód pro každý prohlížeč

- Jak efektivně číst a manipulovat s daty jazyka XML

- Jak vytvořit vlastní framework událostí

- Jak pomocí různých metod ukládat data na straně klienta

- Přístupy k práci s JavaScriptem v prostředí podnikových aplikací

Zdrojové kódy ukázek, otestované a s komentáři v češtině, si čtenáři mohou stáhnout na záložce Soubory ke stažení. Další podporu poskytují stránky www.wrox.com

Komu je kniha určena:

Tato kniha je určena webovým vývojářům, kteří chtějí JavaScript využít k dramatickému vylepšení použitelnosti svých webových stránek a webových aplikací, a ostříleným programátorům, zvláště těm, kteří mají zkušenosti s objektově orientovaným programováním.

Knihy z edice Programujeme profesionálně píšou zkušení programátoři, kteří nejlépe vědí, jaké potřeby a požadavky mají profesionálové z praxe. Zaměřují se na nejmodernější technologie a na nejpotřebnější témata, jsou plné praktických příkladů, užitečných rad, opravdových řešení a expertních znalostí technologií, jazyků a vývojových prostředí.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM