EN

Základy práce v CAD systému SolidWorks

2. aktualizované vydání

Hana Vláčilová, Milena Vilímková, Martin Freibauer


Naučte se pracovat s programem SolidWorks!
Systém SolidWorks, který umožňuje vytváření profesionálních trojrozměrných modelů, se na českém trhu stává čím dál oblíbenějším. Tato praktická kniha, plná příkladů, ukázek a praktických postupů demonstrujících nejčastější činnosti a úkoly, je určena pro všechny, kdo se potřebují naučit základy práce s tímto systémem: pro konstruktéry a projektanty, ale i pro studenty navštěvující odborné školy.

Detailní informace

Žánr CAD
Jazyk čeština
Počet stran 328
EAN 9788025125045
Datum vydání 27.08.2012
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,52
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Chcete se coby konstruktér, projektant či student naučit pomocí robustního systému SolidWorks modelovat nejrůznější konstrukční díly? Rádi byste se seznámili s jeho ovládáním nikoli teoreticky, ale prostřednictvím praktických postupů?

Kolektiv zkušených autorů připravil přesně pro vás druhé, od základu inovované a přepracované vydání úspěšného průvodce systémem SolidWorks. Pomocí krokových postupů se naučíte modelovat nejen základní tvary, ale i složitější komplexní trojrozměrné modely. Výklad doprovází množství názorných ilustrací a ukázek demonstrujících nejčastější činnosti a úkoly.

S knihou se mimo jiné naučíte:

- Orientovat v prostředí a ovládání systému SolidWorks

- Vytvářet a upravovat dvojrozměrné i trojrozměrné skici

- Základům filozofie tvorby 3D dílu

- Natáčet a měnit vzdálenost i způsob zobrazení modelů

- Vytvářet referenční roviny a pracovat s nimi

- Modelovat základní tvary jako pružinu, mříž, hák či žebro

- Modelovat a simulovat sestavy jako kladku s hřídelí či svěrák

- Automaticky tvořit a upravovat výkresy dílů i sestav

Na přiloženém CD najdete připravené ukázky, příklady a modely využitelné k okamžité práci, prohlížeč SolidWorks Drawings, odkazy a užitečné informační materiály systému SolidWorks. O autorech:

Martin Freibauer má zkušenosti v oboru ocelových konstrukcí a opláštění budov. V současnosti pracuje jako technik a školitel systému SolidWorks ve společnosti SolidVision.

Hana Vláčilová má dlouholeté zkušenosti s modelováním, projektováním a metrologií. Dlouhá léta vyučuje odborné předměty zaměřené na strojírenství pomocí CAD, metrologii a výpočetní techniku.

Milena Vilímková je zkušenou konstruktérkou. Řadu let se věnuje výuce odborných předmětů zaměřených na technické kreslení, technologie CAD a CAM na odborných školách.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM