EN

Microsoft Office Excel 2007

Kontingenční tabulky a grafy

Peter G. Atkien


Pronikněte do tajů kontingenčních tabulek!
Kontingenční tabulky a grafy patří k nejméně prozkoumaným pokladům Excelu. Kniha plná ilustrativních příkladů z praxe vás seznámí s jejich využitím a možnostmi od A do Z. Pomocí krokových postupů se naučíte kontingenční tabulky vytvářet, formátovat, filtrovat a seskupovat v nich data přesně tak, jak to budete potřebovat. Pokročilejší uživatelé obohatí svou práci o vícerozměrná data a VBA.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 264
EAN 9788025123065
Datum vydání 23.03.2009
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,42
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Kontingenční tabulky a grafy patří k nejméně prozkoumaným pokladům Excelu, a přitom právě jejich ovládnutí vám ušetří spoustu práce nejen při vytváření rychlých přehledů z komplexních tabulek. Často je to právě znalost kontingenčních tabulek a grafů, která odlišuje pokročilého uživatele Excelu od začátečníka a úspěšného uchazeče o práci od neúspěšného.

Kniha plná ilustrativních příkladů z praxe vás seznámí s jejich využitím a možnostmi od A do Z. Pomocí krokových postupů se naučíte kontingenční tabulky vytvářet, formátovat, filtrovat a seskupovat v nich data přesně tak, jak to budete potřebovat. Pokročilejší uživatelé obohatí svou práci o vícerozměrná data a VBA. Všechny postupy vycházejí přímo z praxe a jsou doplněny o užitečné tipy.

Kniha obsahuje mimo jiné tato témata:

- Vytvoření kontingenční tabulky a grafu z více sloupců

- Práce s externími zdroji dat a vícerozměrnými daty

- Rozložení a formátování kontingenčních tabulek a grafů

- Základní i pokročilé filtrování a řazení

- Seskupování a skrývání položek, výpočtová pole

- Analýza dat z kontingenčních tabulek pomocí funkcí

- Programování kontingenčních tabulek ve VBA

V závěru knihy najdete seznam řešení možných problémů, kurz tvorby grafů v Excelu a přehled rozdílů práce s kontingenčními tabulkami a grafy mezi jednotlivými verzemi Excelu.

Na webu knihy http://knihy.cpress.cz/k1651 naleznete lokalizované zdrojové soubory, na nichž si budete moci postupy popisované v knize sami vyzkoušet.

O autorovi:

Peter G. Aitken

má na kontě již 45 knih a stovky článků z počítačové oblasti. Je zakladatelem společnosti PGA Consulting, která se zabývá mj. využitím uživatelských šablon a programováním v Excelu.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM