EN

Natáčíme a upravujeme video

pro seniory

Ondřej Jirásek


I vy se můžete naučit natáčet s digitální videokamerou!
Naučte se uchovávat své zážitky z dovolených, rodinných oslav a jiné vzpomínky pomocí videokamery. Tento přívětivý průvodce vás naučí nejen základům natáčení, ale též následnému zpracování záznamu v počítači a vytvoření filmového DVD. Srozumitelný výklad je přizpůsoben potřebám seniorů, nevynechává žádný důležitý krok a látku odměřuje ve vhodných dávkách, aby se čtenář neztratil v záplavě novinek.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 208
EAN 9788025121740
Datum vydání 07.08.2008
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Pro seniory
Hmotnost 0,378
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Natáčet vlastní video pomocí digitální videokamery zvládnete s touto knihou i vy. Navíc se dozvíte, jak svými nahrávkami potěšit své blízké. Naučte se, jak uchovat své zážitky, dovolenou či rodinné oslavy stále živé!

Publikace vás postupně seznámí s ovládáním kamery, na názorných příkladech vás zasvětí do tajů filmařské práce a nakonec ukáže, jak vytvořit videodisk nebo poslat nahrávku přátelům pomocí Internetu. Srozumitelný výklad je přizpůsoben potřebám seniorů, nevynechává žádný důležitý krok, vyhýbá se zdlouhavým i náhlým skokům, látku odměřuje ve vhodných dávkách, aby se čtenář neztratil v záplavě novinek. Díky řešením častých problémů vás zároveň při natáčení nic nezaskočí.

- S knihou se mimo jiné naučíte:

- Ovládat jednotlivé části digitální kamery

- Zvolit vhodnou kompozici obrazu a pracovat se světlem a stínem

- Používat stativ, natáčet v pohybu, přibližovat a vzdalovat

- Triky pro natáčení narozenin, Vánoc a cestování

- Přenášet video z kamery do počítače

- Stříhat nahrávky, opatřit je titulky, přechody a dalšími efekty

- Vytvářet vlastní filmové CD či DVD

- Posílat video pomocí e-mailu či Internetu

- Knihu provází téměř 300 obrázků, které jednak přibližují digitální kameru, zejména jsou však návodem, jak tvořit a upravovat zdařilé záběry.

O autorovi:

Ondřej Jirásek

je autorem několika knih o zpracování hudby a videa na počítači, včetně bestselleru Natáčíme a upravujeme video na počítači. Absolvoval obor Kompozice na brněnské JAMU, zabývá se využitím počítačů v hudbě a má řadu praktických zkušeností z natáčení, režírování, úpravy i mixu zvuku a obrazu.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM