EN

GPS

Praktická uživatelská příručka

Radek Hojgr, Jan Stankovič


S touto knihou se neztratíte!
Technologie GPS je v poslední době velkým fenoménem a s přístroji umožňujícími určit polohu, nalézt cestu k cíli nebo informovat o dopravních omezeních se setkáváme jak v autech, tak i na kole nebo při pěší turistice. Seznámíte se s druhy GPS přijímačů, prozkoumáte automobilovou navigaci, naučíte se využívat GPS na pěších i cyklistických výletech a poznáte mnoho dalšího využití, například při hraní golfu nebo geocachingu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788025117347
Datum vydání 09.10.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,42
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Rozhodujete se, zda si pořídit navigační přístroj GPS, ale obáváte se jeho složitosti, nebo nevíte, jak vybrat ten pravý? Máte přístroj GPS a rádi byste se jej naučili používat lépe a praktičtěji?

Autoři vás v knize seznámí nejen se základními fakty ohledně fungování navigace pomocí GPS a jaký přístroj bude pro vás vhodný, ale především se naučíte, jak navigaci nainstalovat a správně používat v každodenním životě. A díky mnoha tipům a příkladům z praxe se kniha stane také skvělým pomocníkem při řešení problémů a nenadálých situací. Kniha je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, kteří chtějí navigaci s GPS plně porozumět a využít všech jejich možností.

V knize se mimo jiného dozvíte:

- Jak funguje navigace GPS

- Který typ přijímače GPS se hodí pro kterou situaci

- Kde získat mapy, jak je nainstalovat a odemykat

- Jak přístroj nainstalovat a používat ve vozidle

- Jak plánovat, vytvořit a měnit trasu jízdy

- Jak se řídit pokyny při samotné navigaci

- Jak používat GPS při turistických aktivitách

- Jak aktualizovat mapy, firmware a zálohovat data

- Jak řešit praktické problémy při používání GPS

- Jak se hrají různé GPS hry: Geocaching, Geodashing Golf nebo MinuteWar

Přiložené CD obsahuje užitečné programy: GPSbabel pro konverzi souborů mezi mnoha různými formáty, Hugin pro provedení ortogonalizace mapy, GPSmapper pro vytváření IMG mapových souborů vytváření IMG mapových souborů, Sendmap pro přenos souborů ve formátu IMG do paměti přístroje, Mapedit pro editaci mapových dat a konverzní utilitu s návodem na import a export vlastních bodů a tracků do přístrojů Geosat.

O autorech:

Jan Stankovič vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě, kde také získal doktorát v oboru Geoinformatika. Pracuje jako odborný asistent a výzkumný pracovník na Institutu Geoinformatiky VŠB-TU Ostrava. Jeho profesní specializací jsou mobilní geoinformační technologie, GPS, LBS a telekomunikační technologie. I v běžném životě je fandou aktivit spojených s využitím GPS, například Geocachingu.

Radek Hojgr vystudoval obor Geoinformatika na Vysoké škole báňské v Ostravě. Po ukončení studií se stal provozovatelem internetového obchodu www.SvetGPS.cz se specializací na navigační technologie a sledovací systémy.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM