EN

Mistrovství v programování SQL Serveru 2005

Andrew J. Brust, Stephen Forte


Tvorba databázových aplikací a řešení pro Business Intelligence
Naučte se programovat SQL Server 2005 od základních objektů až po náročné aplikace nejrůznějšího typu, ze světově nejlépe hodnocené publikace. Ovládnete pohledy, uložené procedury či funkce pomocí T-SQL, automatizaci administrátorských operací, vývoj a ladění ve Visual Studiu 2005, programování transakcí, mobilních aplikací či nástroje pro obchodní inteligenci, tvorbu sestav (SQL Server Reporting Services) a dolování dat.

Detailní informace

Žánr databáze
Jazyk čeština
Původní název Programming Microsoft SQL Server 2005
Počet stran 848
EAN 9788025116074
Datum vydání 05.12.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Mistrovství
Hmotnost 1,45
Typ Kniha + DVD
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Naučte se programovat SQL Server 2005 od základních objektů až po náročné aplikace – ze světově nejlépe hodnocené publikace!

SQL Server je ve verzi 2005 neobvykle výrazným posunem ve vývoji databázových systémů. V publikaci od špičkových odborníků pracujících léta na produktech Microsoftu máte možnost proniknout do všech součásti tohoto obsáhlého balíku ze strany jejich automatizace, programovatelnosti a praktického využití. Získáte velmi konkrétní informace, s jejichž pomocí porozumíte základům programování SQL Serveru i potřebným detailům pro programování vlastních aplikací. Patřičně hluboký výklad, praktické příklady a osvědčené postupy vám umožní vytvářet náročné, spolehlivé databázové aplikace nejrůznějšího typu, včetně řešení pro stále žádanější „business intelligence“.

S knihou mj. pochopíte a zvládnete:

- Využití rozšíření jazyka T-SQL v SQL Serveru 2005

- Spolupráci Visual Studia a SQL Serveru, integraci kódu CLR do T-SQL

- Programování pohledů, uložených procedur, spouští a funkcí

- Využití nového datového typu XML a metody XQuery

- Automatizaci obvyklých administrátorských operací

- Vylaďování databází, sestav (reports) a objektů ve Visual Studiu 2005

- Programování transakcí

- Tvorbu mobilních datových aplikací pomocí SQL Serveru 2005 Everywhere Edition

- Tvorbu aplikací zasílajících upozornění pomocí služby SQL Server Notification Services

- Využití nástrojů „obchodní inteligence“: SQL Server Reporting Services, OLAP a komponent pro dolování dat

Publikace z edice Mistrovství neklade na čtenáře vysoké počáteční nároky, ale umožňuje mu naopak expertní úrovně dosáhnout. Poskytuje například úvod do SQL CRL formou srozumitelnou i začátečníkovi, avšak s mírou podrobnosti, z níž nemálo vytěží i programátor s problematikou dobře obeznámený. Kniha je velmi přehledně a nezávisle uspořádaná, aby umožnila čtenáři aplikovat „modulární“ způsob učení: neuděláte chybu, budete-li objevovat jednotlivé možnosti programování SQL Serveru 2005 dle vlastního výběru. Získáte, či doplníte, tak své znalosti o převážné většině funkcí, jež vám pomohou stát se ostříleným profesionálem na SQL Server 2005.

„Srozumitelně napsaná a členěná kniha. Pochopit jakýkoli nový koncept (mi) netrvalo déle než čtvrt hodiny. Text je logický, návazný a vše je vysvětleno. Ze zkušenosti dělím programátorské knihy do dvou kategorií: výukové a referenční. Tato byla první, která s úspěchem plnila roli obou z nich.“

– Chris Anderson (Bellevue, Nebraska, USA) na Amazon.com

Přiložené DVD obsahuje:

- Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Evaluation Edition,

- Microsoft Visual Studio 2005 Team Suite Trial,

- Microsoft Visual Studio 2005 Team Edition for database Professionals Trial Version

- Příklady v C# z knihy a další ve Visual Basicu

O autorech:

Andrew J. Brust je šéfem pro nové technologie v newyorské firmě Citigate Hudson, Microsoft Gold Certified Partner, zaměřené na business intelligence a databázové aplikace pro Microsoft .NET. Přispívá do Visual Studio Magazine, pravidelně vystupuje na VSLive a jiných konferencích. Současně je regionálním ředitelem Microsoftu pro New York a New Jersey. Programováním a konzultacemi se zabývá přes 15 let.

Stephen Forte, MVP, má za sebou léta praxe vývojáře, podnikatele, konzultanta i manažera. Pravidelně hovoří na konferencích, např. na TechEd, je zakladatelem firmy CTO a také regionálním ředitelem Microsoftu pro město NewYork. Napsal několik knih o programování databází a je odborným redaktorem VB/SQL Advisor Magazine.

Hodnocení čtenářů

Jiří Hlávka
Dobrá kniha, jedna z nejlepších o MS SQL Serveru v češtině.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM