EN

RSS

Automatické doručování obsahu vašich WWW stránek

Steven Holzner, Jan Šindelář


Jak odebírat novinky z webu a vytvořit zdroje těchto informací a zakomponovat je do vlastních stránek nebo blogu? Na tyto otázky odpovídá první publikace o RSS na českém trhu z pera zkušeného autora. Tato názorná příručka představuje tvorbu RSS kanálů nejen pomocí editorů, ale zvláště tvorbou samotného kódu zdroje. Tvorbu kanálů doplňuje výklad využití RSS na českých blozích a seznámíte se také s podcastingem.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název SECRETS OF RSS, 1st Edition
Původní jazyk angličtina
Počet stran 280
EAN 9788025114797
Datum vydání 13.02.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,46
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Chtěli byste, aby vám vaše oblíbené internetové servery automaticky zasílaly své nové články? Líbilo by se vám, kdyby vámi provozovaný web sám informoval své čtenáře o nově přidaném obsahu? Odpovědí je RSS (Really Simple Syndication, česky skutečně jednoduché publikování). RSS je technologie založená na jazyku XML, jež umožňuje uživatelům snadno přijímat informace z různých webových stránek do svého počítače, aniž by je museli sami vyhledávat.

Ať už chcete zdroje těchto informací vytvářet a přidávat na vlastní web či blog, nebo je číst z cizích webů, tato kniha vás naučí vše, co potřebujete znát, abyste RSS efektivně implementovali a využívali.

S knihou se mimo jiného naučíte:

- Jak najít zdroje RSS, které chcete, a přihlásit se k jejich odběru pomocí čteček

- Jak navrhnout a vytvořit vlastní zdroj RSS psaním kódu

- Jak využít k tvorbě zdrojů volně dostupné editory nebo online nástroje

- Jak zdroj RSS umístit na web, nebo jej vytvořit v rámci svého blogu

- Jak zpropagovat vlastní RSS na Internetu, optimalizace pro vyhledávače

- Jak nalézt podcasty s multimediálními soubory a zapsat se k jejich odběru, a jak je sami vytvářet a poskytovat

Zkušený a ve světě uznávaný autor vám poskytne také rady, jak správně psát a tvořit své vlastní zdroje RSS. S knihou tak budou i začátečníci nyní schopni vylepšit své webové stránky o moderní technologii a zařadit se po bok profesionálů.

O autorech:

Steven Holzner je několikrát oceněným autorem více než 95 knih, jichž se ve světě prodaly přes dva miliony výtisků a které byly přeloženy do 18 jazyků. Steven studoval na prestižních amerických univerzitách – MIT (Massachusetts Institute of Technology) a Cornell, kde získal doktorát. Dříve pracoval jako redaktor světoznámého časopisu PC Magazine. Mimo psaní knih jej dnes živí vlastní školící středisko určené velkým americkým společnostem.

Jan Šindelář je autorem knihy Blog Vytváříme a vedeme internetový deník (Computer Press, 2006) a mnoha článků v internetových médiích (např. Živě.cz). Knihu doplnil o kapitolu věnovanou RSS na nejpoužívanějších českých blozích.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM