EN

Slax - Linux do kapsy

Mini-CD a uživatelská příručka

Martin Tesař


Slax je systém založený na linuxové distribuci Slackware, upravený pro běh přímo z mini CD-ROM. Je ideální na cesty, k testování nových počítačů nebo pro práci v nouzových podmínkách: stačí vložit do mechaniky přiložené mini-CD a okamžitě můžete surfovat Internetem, psát dokumenty, vytvářet prezentace, sledovat filmy z DVD, mailovat, chatovat či blogovat. Bez instalace, bez odborných znalostí. Kniha vám ukáže, jak na to.

Detailní informace

Žánr Linux
Jazyk čeština
Počet stran 80
EAN 9788025111277
Datum vydání 21.09.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,18
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Chtěli byste mít k dispozici kompaktní systém, který se nemusí instalovat, lze jej snadno spustit, sám se nakonfiguruje, rozpozná používaný hardware, umožňuje připojit se do sítě a k Internetu, a může být využit i k běžné kancelářské práci a nebo třeba k hraní her? Hledáte užitečný nástroj, který byste mohli mít stále po ruce k záchraně nebo k opravě nefunkčních systémů?

Tato příručka vám nabízí jeden z těch nejlepších: Slax je jednou z nejpopulárnějších českých linuxových live distribucí. Text knihy vás naučí pracovat s výborným víceúčelovým nástrojem. Všechnu svou práci můžete udělat pomocí jednoho mini-CD, které je součástí knihy. Vše, co musíte udělat, je vložit mini-CD do mechaniky vašeho počítače a restartovat počítač. Nahlédněte přitom do knihy - naučíte se například:

- Slax poprvé spustit a jednoduše jej používat

- Pracovat v grafickém prostředí KDE

- Připojit se na Internet, pracovat s elektronickou poštou, chatovat

- Používat Slax ke kancelářské práci, vytvářet dopisy, tabulky, prezentace

- Prohlížet nebo vytvářet obrázky

- Konfigurovat tiskárnu a tisknout dokumenty

- Vypalovat CD a DVD

- Přehrávat hudbu, videa, filmy a jiné multimediální soubory

- Administrovat systém, používat grafické utility i konzolové nástroje

- Připojovat a odpojovat externí zařízení

- Vytvářet a upravovat vlastní moduly Slaxu

- Zachránit cenná data z nefunkčního počítače

- Získat zapomenuté heslo z Windows

Na přiloženém mini-CD najdete kompletní český systém Slax. Spustíte jej na všech běžných počítačích - vše, co Slax vyžaduje, je CD-ROM mechanika, 36 MB operační paměti RAM, procesor 486 nebo vyšší, klávesnice a myš. Tato kniha vám poskytuje vše, co potřebujete k úspěšnému provozu Slaxu: jen vložte CD do mechaniky a restartujte počítač.

O autorovi:

Martin Tesař se aktivně účastní odborných diskusí na oborových internetových portálech, například ABCLinuxu.cz. Publikoval také řadu popularizačních článků věnovaných Linuxu a jeho používání. Pravidelně se podílí na obsahu a provozu portálu gentoo.cz.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM