Linux Fedora Core 5 | Albatrosmedia.cz
EN

Linux Fedora Core 5

Ondřej Zloský


Ovládněte nejnovější vydání populární linuxové platformy!
Fedora Core je populární linuxová distribuce vzešlá ze známého a prověřeného Red Hat Linux. Tato kniha vás provede instalací a základy používání nejaktuálnější verze, tedy Fedora Core 5. Díky přiloženému instalačnímu DVD vám kniha, která není pouhou instalační příručkou, ale zabývá se i konfigurací systému a jeho používáním, poskytne vše, co potřebujete k úspěšnému a bezproblémovému zprovoznění a používání systému.

Detailní informace

Žánr Linux
Jazyk čeština
Počet stran 80
EAN 9788025110560
Datum vydání 13.06.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,18
Typ Kniha + DVD
Vazba brožovaná lepená

Populární linuxová distribuce Fedora Core 5 oslovuje čím dál větší množství uživatelů i administrátorů, kteří hledají spolehlivý a výkonný operační systém. Základem edicí Fedora Core je prověřený a osvědčený král linuxových distribucí - Red Hat Linux. Na Fedora Core spolupracují tisíce linuxových profesionálů: výsledkem je linux, který obsahuje kromě systému samotného i řadu spolehlivých serverových i uživatelských aplikací, užitečných utilit, diagnostických nástrojů a zajímavých her. Distribuce je plně lokalizována.

Příručka je vynikajícím pomocníkem pro nové uživatele systému i pro ty, kteří již mají zkušenost s předchozími verzemi. Přátelsky vás provede instalací a konfigurací systému, zmíní možná úskalí, naučí používat jednotlivé komponenty systému včetně grafických prostředí a příkazové konzoly.

V příručce se kromě jiného dozvíte, jak:

- připravit svůj počítač pro úspěšnou instalaci Fedora Core 5

- vytvořit potřebné oddíly na pevném disku

- obnovit zavaděč GRUB po přepsání systémem Windows

- nainstalovat nebo aktualizovat systém z přiloženého DVD i z jiných zdrojů

- vybrat potřebné balíčky podle toho, k čemu používáte svůj počítač

- řešit problémy, používat záchranný režim

- poradit si se zapomenutým superuživatelským heslem

- poprvé systém spustit a nakonfigurovat

- prohlížet obrázky, vypalovat CD a DVD

- prohlížet Internet, číst e-maily, pracovat v síti

- programovat a vyvíjet software

- konfigurovat serverové služby

- zajišťovat bezpečný provoz systému

V příručce najdete vše, co potřebujete pro rychlou a bezproblémovou instalaci, konfiguraci a provoz systému Fedora Core 5.

O autorovi:

Ondřej Zloský vystudoval Fakultu informatiky MU v Brně se specializací na aplikovanou informatiku. Má zkušenosti s administrací systémů postavených na GNU/Linuxu, hlavně na systémy firmy Red Hat. Přispívá na portál www.abclinuxu.cz, je také autorem knihy Linux Fedora Core 2. Působil jako vývojář na projektu Liberouter, spravuje systémy provozující NetBSD a programuje webové aplikace. V současné době je zaměstnán jako IT konzultant.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.