MP3 přehrávače | Albatrosmedia.cz
EN

MP3 přehrávače

Stahujeme, převádíme a posloucháme hudbu

Ivan Lukáš


Stahujte, vytvářejte a poslouchejte MP3!
Kniha otevírá cestu ke všem tajemstvím a možnostem použití přenosných přehrávačů hudby, které jsou v poslední době stále populárnější. Pomůže s výběrem nejvhodnějšího přístroje, dozvíte se, jak převést hudební CD na formát MP3 a jiné. Podle názorných návodů snadno propojíte přehrávač s počítačem a nahrajete do něj veškerou svoji oblíbenou hudbu. Doprovázeno CD s rozsáhlou sbírkou nejlepších programů.

Detailní informace

Žánr hudba na PC
Jazyk čeština
Počet stran 136
EAN 9788025110041
Datum vydání 12.09.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,28
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Máte nebo hodláte zakoupit MP3 přehrávač a chcete jej využívat naplno? Potřebujete se zorientovat ve všech parametrech a možnostech dnešních přehrávačů a zároveň se dozvědět vše potřebné o převodech do formátu MP3 a příbuzných formátů? Pak držíte v rukou tu správnou knihu. Publikace vám poradí, jak hudební přehrávač vybrat, co vše může nabídnout, které parametry by měl splňovat, jaké příslušenství k němu lze připojit i jakým způsobem propojit přehrávač s počítačem. Naučíte se také upravovat hudební nahrávky, převádět je mezi různými formáty, dozvíte se jak hudbu nahrát do přehrávače, případně kde lze stáhnout MP3 z Internetu.

Mimo jiné se dozvíte:

- Které funkce a vlastnosti jsou u přehrávačů důležité a jak si správně vybrat (výdrž baterie, displej, podpora formátů, režimy přehrávání, ekvalizér a zvukové efekty, FM rádio a další)

- Jaké existují druhy pamětí, jaké mají výhody či nevýhody

- Rozdíly mezi jednotlivými komprimovanými formáty zvuku a jejich využití (například MP3, WMA, OGG, ACC, ATRAC, Real Audio)

- Jak převést hudební CD do MP3 a dalších formátů, zároveň i jak převést MP3 zpět na tradiční hudební CD

- Jak nahrát hudbu do přehrávače, jak nastavit a využít programy pro nahrávání a přehrávání

- Jaké možnosti nabízí různé příslušenství (sluchátka, externí reproduktory, baterie, rozšiřující adaptéry, autorádia a další)

Na přiloženém CD najdete velké množství užitečného softwaru pro práci s hudbou, například pro kopírování hudebních CD, převod mezi různými formáty, přehrávání a nahrávání hudby na počítači, střih hudebních souborů, úpravu popisků ID3, vytváření seznamů skladeb (tzv. playlistů), stahování hudby přes výměnné sítě P2P a další.

O autorovi:

Mgr. Ivan Lukáš (*1977) vystudoval PdF MU v Brně a získal cenu děkana MU, od té doby se věnuje odborné žurnalistice. Po tříletém působení na pozici zástupce šéfredaktora časopisu Mobility přešel jako vedoucí testovacího centra do časopisu Computer, kde působí dosud. Jeho specializací je veškerá audio technika, zejména zvukové systémy, MP3 přehrávače a mobilní zařízení, profesně se dále věnuje počítačovým technologiím, IT příslušenství a oblasti smartphonů. Ve volných chvílích se věnuje práci s digitálním zvukem, jeho střihu a editaci, úpravě firmwarů v MP3 přehrávačích, hře na sólovou kytaru a komponování převážně elektronické hudby.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM