EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Bezpečnost bezdrátové komunikace

Jak zabezpečit Wi-Fi, Bluetooth, GPRS či 3G

Rita Pužmanová


Pro studenty i síťové profesionály
Tématem číslo 1 v oboru bezdrátových sítí se zabývá tato publikace od známé autorky napsaná tak, aby z ní měli prospěch nejen správci nebo návrháři sítí, ale také manažeři bezpečnosti či návrháři síťových aplikací a vyspělí domácí uživatelé. Nezabývá se jen zabezpečením vlastní sítě proti neautorizovanému zneužití prostředků a služeb, ale také jejich ochranou.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788025107911
Datum vydání 25.11.2005
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,3
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Bezdrátová komunikace je běžnou součástí moderního života, jak v práci, tak v soukromém životě, ale s pohodlím přichází značné bezpečnostní riziko pro uživatele. Zejména rádiové sítě lze totiž velmi snadno odposlouchávat, což otevírá cestu pro řadu útoků ohrožujících i další části podnikové sítě. Proto je nutná implementace silných bezpečnostních mechanismů. Bezpečnost je důležitá nejen pro datové bezdrátové přenosy, ale i pro hlasovou komunikaci, která se začíná ujímat v lokálních bezdrátových sítích.

Známá autorka Rita Pužmanová ukazuje, jak jsou jednotlivé bezdrátové sítě chráněny proti narušitelům. Přehledným způsobem, technicky přesným a přitom jasným jazykem seznamuje síťové profesionály s principy zabezpečení uživatelů a jejich komunikace v bezdrátových sítích. Čtenář se dozví, jaké mechanizmy jsou kterým sítím vlastní, a jaké další kroky musí učinit, aby bezpečnost podnikové sítě byla na úrovni odpovídající dnešním požadavkům, minimálně srovnatelné se zabezpečením pevných sítí. Věnuje se nejen bezpečnosti Wi-Fi (doma, v podniku i v hot-spots), Bluetooth, ale také mobilních sítí.

Z bohatého obsahu vybíráme:

- Základy bezpečnosti komunikačních sítí

asymetrické versus symetrické šifrování

bezpečnostní architektura IP: IPSec

- Bezpečnost bezdrátové komunikace

superbezpečné optické bezdrátové sítě

rádiové sítě – útoky a ochrana proti nim

- Bezpečnost WLAN

sítě Wi-Fi a spol.

podniková versus domácí síť WLAN

vývoj od WEP, 802.1x až k WPA a 802.11i/WPA2

- Bezpečnost v mobilních sítích

bezpečnost v GSM/GPRS versus v UMTS

autentizace, šifrování, bezpečnostní slabiny 3G

- Bezpečnost hot spots a roamingu

přístup pomocí veřejných WLAN

autentizace a utajení dat

mobilita a roaming – v rámci WLAN a mezi WLAN a mobilní sítí

- Bezdrátový přístup k Internetu

bezpečnost WiMAX

- Malé sítě: Bluetooth a spol. 159

zabezpečení Bluetooth

bezpečnost senzorových sítí a WiMedia/UWB

podniková bezpečnostní politika

O autorce:

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA, je nezávislá specialistka v oblasti propojování komunikačních sítí, autorka a školitelka. Působila jako certifikovaný školitel Cisco Systems a vedla kurzy pro síťové profesionály v různých zemích Evropy, pracovala v telekomunikačním institutu ETSI či u systémového integrátora (Cisco Gold Partner). Nyní působí mj. jako posuzovatel návrhů výzkumných projektů, které se ucházejí o sponzorování z prostředků Evropské unie. Je autorkou nespočtu technických článků v tištěných i internetových odborných médiích, českých i mezinárodních. Vydala řadu publikací, mj. Moderní komunikační sítě od A do Z, Širokopásmový Internet – Přístupové a domácí sítě a Routing and Switching: Time of Convergence? Studovala systémové inženýrství na ČVUT v Praze, postgraduálně informatiku na Universidad de Valladolid (Španělsko) a absolvovala MBA program University of Calgary (Kanada).

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM