EN

Microsoft Excel 2002

Jednoduše, srozumitelně, názorně

Kolektiv


Vizuální příručky nové generace
Další z mimořádně srozumitelných příruček obsahujících obrovské množství obrázků, tipů a rad zkušených autorů vás provede možnostmi Excelu 2002. Naučíte se ihned vytvářet, upravovat a tisknout tabulky, grafy, ukládat listy tabulky jako webovou stránku, propojovat více souborů, přidávat do tabulek vlastní komentáře, obrázky a další objekty, vytvářet trojrozměrné efekty a mnohé další.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 210
EAN 9788025101902
Datum vydání 03.06.2004
Věk od 15
Formát 225x190 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,41
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Nejsnazší cesta k ovládnutí počítače

Ještě nikdy nebylo zvládnutí osobního počítače a programů tak jednoduché. Knižní redakce vydavatelství Computer Press se zkušenostmi s více než tisíci publikacemi pro vás připravila inovativní, i ve světovém měřítku jedinečnou edici Nové generace počítačových příruček. Pryč je teorie, pryč je klopotné vysvětlování - dnešní počítače se ovládají vizuálně a interaktivně, proto i příručky jsou vizuální a interaktivní.

Výklad pomocí obrázku. Nepochybujeme, že umíte číst, ale obrázek vydá za tisíc slov a lépe se pamatuje. Činnosti jsou ilustrované, krok za krokem a na ilustracích je vždy zvýrazněno, „vytaženo“ pro oko čtenáře to, čeho se probíraná činnost týká.

Hypertextové odkazy. Znáte z Internetu, ale poprvé jsme je aplikovali v knize: od probírané činnosti vede „hypertextový odkaz“ směrem k příslušnému elementu v obrázku; nebo, chcete-li, od probírané činnosti v obrázku vede odkaz k vysvětlujícímu textu.

„Jak na to“, nikoliv „Co je to, proč je to“. Počítačové knihy vždy usilovaly naučit čtenáře spoustu teorie. Nikdy více! Při obsáhlosti dnešních programů byste se půl roku učili teorie, než byste se dostali k prvnímu praktickému kroku. Naše nová edice postupuje důsledně podle principu „Jak na to“: od prvního dne se učíte dělat to, co budete v praxi skutečně potřebovat. Ovšemže tam, kde bližší pochopení a poznání pomůže lepší praktické práci s programem, potřebnou teorii vysvětlíme.

Žádná „modernizace“, ale všechno hezky znovu. Nová edice nevznikla „přešitím“ deset let starých příruček, postupně „modernizovaných“, tj. opravovaných ze starých verzí programů, ale kompletním vytvořením z čisté vody, na nejnovější verze programů. Redakční tým nejzkušenějších autorů Computer Pressu piloval text, aby každé slovíčko bylo na svém místě, nic nechybělo a nic nepřebývalo.

Mimořádná hodnota za mimořádnou cenu. Všechny knihy z edice jsou vytvořeny dvoubarevným tiskem, který zdaleka není obvyklý a který zvyšuje vizuální srozumitelnost. A na závěr: všechny knihy z edice jsou v cenové úrovni, od které jste si možná už dávno odvykli.

V příručce Microsoft Excel 2002 Jednoduše, srozumitelně, názorně se například naučíte:

- vytvořit jednoduchou tabulku, upravit ji, uložit, vytisknout a poslat elektronickou poštou

- kopírovat, přesouvat a formátovat obsah buněk

- přehodit, skrýt, vložit a odstranit řádky tabulky

- nastavit rozměr, pozadí a rámeček buněk, vyplnit buňky barvou nebo obrázkem

- vytvářet jednoduché i složitější vzorce v Excelu a spočítat pomocí nich např. průměr, součet, maximum nebo minimum z čísel

- pojmenovat buňky vlastním názvem a odkazovat se na ně

- vytvářet působivé, přehledné a přesvědčivé grafy - k čemu jsou všechny ty typy grafů dobré a ve kterých situacích je využijete

- spojovat, oddělovat, řadit, třídit a filtrovat údaje v tabulkách

- tisknout a ukládat listy tabulky jako WWW stránku

- ukotvit záhlaví tabulky

- vyhledávat a nahrazovat text, kontrovat jeho pravopis

- kreslit, formátovat, měnit barvu pozadí a obrysu a upravovat nakreslené tvary

- vytvářet trojrozměrné efekty

- spolupracovat s více osobami na jedné tabulce

- využívat šablony, upravovat nabídky a panely nástrojů Excelu

- pracovat s formuláři, scénáři, kontingenčními tabulkami, vztahy a závislostmi ve vzorcích, matematickými a statistickými funkcemi

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM