SQL | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DOSPĚLÉ

SQL

Hotová řešení

Ľuboslav Lacko


Dotazy, skripty a prográmky pro poznání jazyka SQL i vaše aplikace
Kniha založená na řešených příkladech, na nichž snadno pochopíte pravidla a možnosti jazyka SQL, ale především naleznete řešení běžných i složitějších problémů při tvorbě i údržbě databází, získávání dat nebo programování aplikací. Velkou předností knihy je univerzální přístup bez ohledu na platformu – autor detailně informuje o rozdílu mezi různými databázovými produkty a uvádí verze příkladů či řešení. PC World 1/04

Detailní informace

Žánr databáze
Jazyk čeština
Počet stran 296
EAN 9788072269754
Datum vydání 12.09.2003
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,56
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Jazyk SQL je ovládací nástroj a přístupový mechanismus k datům všech běžně používaných relačních databázových systémů, a tedy i databázových aplikací a aplikací, které na tyto databáze napojíte – např. dynamických internetových stránek. S pomocí nevelkého počtu klíčových slov jazyka SQL sestavíte důmyslné příkazy, jejichž prostřednictvím vytváříte databázové objekty (databáze, tabulky, pravidla…), vkládáte a měníte v nich data, provádíte výpočty, ale i třeba administrujete uživatele a jejich přístup k datům. Příkazem SELECT lze vyhledávat a vybírat data na základě triviálních požadavků i promyšlených logických konstrukcí – jak přímo v databázovém systému, tak i v návazných aplikacích, například prostřednictvím skriptovacího jazyka z webové stránky.

Kniha o jazyku SQL z edice Hotová řešení je prospěšná programátorům databází a tvůrcům WWW stránek hned ve dvou ohledech: jednak je učí základy tohoto jazyka na ukázkách typických příkladů, jednak je předkládá v takové podobě (v knize i na CD), abyste je mohli po potřebných úpravách okamžitě aplikovat na vaše vlastní databáze či programy. Příklady jsou vždy předem vysvětleny, dostatečně komentovány a přehledně uspořádány, každá kapitola začíná stručným osvětlením nezbytných principů.

Protože se některé nuance jazyka SQL v produktech různých výrobců mírně liší, uvádí autor v takových případech přehledně správné znění v Microsoft SQL Serveru, Oracle popř. MySQL – u nás v praxi nejčastěji používaných systémů. Knížka je tak i dosud chybějícím aktuálním referenčním zdrojem všem, kdo ve své práci nejsou omezeni na jedinou platformu. Řešení jakých úkolů a problémů v knize najdete? Například:

- Jak převést požadavky zadání ve vhodnou strukturu databáze (modelování)

- Realizace vazeb mezi daty v různých tabulkách i uvnitř jedné tabulky (např. zaměstnanec a jeho vedoucí)

- Nejrůznější možnosti výběru dat z tabulky

- Řazení a seskupování dat a výpočet souhrnných hodnot

- Možnosti vkládání údajů, včetně vložení dat z jiné tabulky

- Aktualizace a výmaz údajů

- Matematické výpočty, operace s kalendářními a časovými údaji, manipulace s texty

- Omezení a kontrola zadávaných dat

- Výhody a použití indexů

- Programování pomocí transakcí, kurzorů

- Automatizace operací pomocí uložených procedur a spouští

- Administrace přístupových práv uživatelů k datům

- Připojení k údajům databází z aplikací

- Práce s databázovými daty ve webové aplikaci (PHP, ASP.NET)

- Příklad webové služby v SQL a XML

Doprovodné CD obsahuje databázové systémy Microsoft SQL Server 2000 (cvičnou 120denní verzi) a MySQL 4.0 (plnou verzi) a zdrojové kódy jednotlivých řešení.

O autorovi:

Luboslav Lacko je předním slovenským odborníkem na databázové technologie a programování s více než desetiletou praxi ve vývoji databázových aplikací. Pracuje ve Vojenském technickém ústavu v Liptovském Mikuláši a působí jako školitel a konzultant. Ve slovenských časopisech PC Revue a PC Space publikuje články a seriály především o programování, databázích a data miningu; je autorem několika knih, například Web a databáze či Oracle Správa, programování a použití databázového systému.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM