EN

Mistrovství v Microsoft Excel 2000 a 2002

Milan Brož


Co ještě nevíte o Excelu a může se vám to hodit
Umíte již na základní úrovni pracovat s programem Microsoft Excel? Víte o jeho značných možnostech, ale neumíte je využít ve své práci? Tato kniha vás to prostřednictvím praktických příkladů naučí. Autor se věnuje takovým tématům, jako je psaní vzorců, použití funkcí, tvorba grafů, analýza dat, tabulky na Internetu a další.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 672
EAN 9788072268092
Datum vydání 20.12.2002
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Mistrovství
Hmotnost 1,28
Typ Kniha + CD

Kniha je v rámci české literatury zabývající se aplikací Microsoft Excel v několika ohledech výjimečná. Nevychází z komplexního popisu produktu, předpokládá, že čtenáři jej na základní úrovni ovládají, místo toho se zabývá skupinami úloh a problémů, k nimž lze Excel využít, a to formou nezbytného teoretického výkladu a řešených příkladů.

Čtenář v knize nalezne:

- kompletní popis všech 329 funkcí,

- kapitolu k designu tabulek,

- stať pojednávající o výpočetních chybách,

- popis uživatelských úprav kontingenčních tabulek (doplnění výpočtových polí a výpočtových položek),

- kapitolu pro děti a trochu "volnější" podání využívání nástrojů Excelu pro děti a rodiče

- praktické sešity pro okamžité použití: faktury, peněžní deník, kniha jízd, různé provedení docházkových listů, sledování studijních výsledků...

- tři typy příkladů: jednoduché, ilustrující diskutovanou akci, složitější se stručným uvedením způsobu řešení průvodním textem, komplexní, které mají pevnou strukturu od zadání, použitých nástrojů Excelu, přes postup řešení až po závěrečné poznámky

Kniha je psaná pro Excel 2002 (ze sady MS Officexp) a Excel 2000 (ze sady MS Office 2000). Excel 2002 je brán jako hlavní produkt a pro verzi 2000 jsou uvedeny rozdíly.

Všechny v knize uvedené příklady jsou na doprovodném CD-ROM. Na něm najdete další příklady, které nebylo možné z důvodu rozsahu knihy do textu zařadit. Některé obrázky jsou v knize silně redukovány, v souborech na CD-ROM jsou v plném provedení. Na CD-ROM naleznete i další podpůrné nástroje. Většina příkladů je koncipována jako modely na řešení analogických situací. Doplníte svá data a obdržíte výsledky. Proto jsou některé buňky zamčeny a ty pro změnu parametrů modelu odemčeny.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM