Web a databáze | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DOSPĚLÉ

Web a databáze

Ľuboslav Lacko


Kniha zkušeného autora ukazuje, jak vytvářet dynamické webové aplikace, jejichž propojení s databázemi je zpravidla nezbytné. Probírá principy relační databáze, webové aplikace a jejich interakci, administraci takové aplikace a např. i co lze zjistit analýzou shromážděných dat. Na oblíbené kombinaci jazyka PHP a systému MySQL, ale s příklady i v ASP/SQL Server či Oracle.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 270
EAN 9788072265558
Datum vydání 03.04.2002
Věk od 15
Formát 190x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,46
Typ Kniha + CD

Rostoucí složitost webových sídel, objem prezentovaných informací a potřeba poskytnout větší vliv na obsah uživateli nutí webmastery přecházet od ručního vytváření stránek pro každé téma zvlášť nově k uchovávání dat v databázi a dynamické tvorbě obsahu webu. Tak lze nechat webový server generovat potřebné stránky z položek (článků, výrobků, inzerátů...) v databázi a nabízet uživateli očekávané informace, odkazy a ovládací prvky pro vyhledávání požadovaných dat.

Zatímco knih věnujících se WWW stránkám nebo databázovým produktům samostatně mohou čtenáři najít celou řadu, přináší kniha Web a databáze důkladné zasvěcení do toho, v čem fungování a tvorba dynamické internetové aplikace spočívá, a sice v jejich propojení. Kniha je názornou ukázkou principu a průvodcem vytvářením a provozem takové aplikace – od prvního návrhu až k údržbě a zabezpečení serveru. K ilustraci používá autor nejrozšířenější systémy, SQL Server, Oracle a MySQL, avšak díky úvodnímu představení a upozornění na odlišnosti implementací v Accessu, DB2, InterBase a Ingres plně pamatuje i na vývojáře z ostatních platforem. Použitými skriptovacími jazyky jsou při výkladu samozřejmě ty dnes suverénně nejoblíbenější: ASP a PHP.

Díky zvolenému přístupu po prostudování knihy čtenář zdomácní hned v několika oblastech – například v návrhu relační databáze, základech jazyka SQL, tvorbě skriptů, porozumí problematice výkonu a na závěr neujde ani zpracování a zhodnocení dat shromážděných v databázích. Publikace je tak výbornou dlouhodobou investicí pro každého, kdo chce či musí databázové technologie používat. Poznáte řadu reálných příkladů a vlastnoručně si vyzkoušíte tvorbu ukázkové aplikace v podobě jednoduchého firemního poštovního serveru. Stručně z obsahu:

- Principy fungování webové aplikace

- Výběr databázové platformy

- Návrh struktury relační databáze

- Vytvoření databáze a souvisejících objektů

- Stručný přehled jazyka SQL

- Uložené procedury, triggery

- Propojení databáze a webových stránek

- XML

- Bezpečnost aplikace a údržba databáze

- Webová aplikace

- Analýza a zpracování dat v databázích

- Několik tipů pro databázové aplikace

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM