EN

💥POUZE DNES💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč

Nadělení

Příběhy kluka ze zámku

Daniel Krejčík


Pěna dní mezi zámeckými zdmi
Přál bych si mít život jako z pohádky, řekl jednoho dne herec Daniel Krejčík svému partnerovi a spustil tím řetězec nečekaných událostí. Umět si správně přát je totiž mnohem těžší, než si myslíte, zejména když si nejdřív pořídíte rovnou zámek. Chátrající zámek. Jak vypadá život v záři reflektorů a na zámku? Je to splněné přání? Nebo spíš nadělení? Jaké to je, když sny narazí na realitu, se dočtete v neskutečných příbězích plných vtipu i upřímnosti, které se skutečně staly.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788020460905
Datum vydání 13.10.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,484
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Byl jednou jeden chátrající zámek… pak se ale objevili dva nadšenci, kteří do něj vrátili život. Herec Daniel Krejčík si s partnerem začali plnit bláznivý sen. Ale umět si přát je zvláštní disciplína… Zprvu nevinné přání a humorné trápení s domácím oslíkem a rekonstrukcí osmadvaceti komnat brzo dostalo nečekaný impulz... Jaké podoby má život nejen v záři reflektorů, když sny narazí na realitu? Jaká to je snít si sen o poklidném životě normální rodiny? I o tom se dočtete ve vyprávění plném laskavosti, upřímnosti a vtipu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Audio

Hodnocení čtenářů

Eva Francová
Skvěle sepsané osobní příběhy, ve kterých nechybí vtip ani upřímnost. Dočtete se, jaké to je, když se Daniel se svým partnerem rozhodl pořídit si zámek. Zní to vznešeně, ale jen do té doby, než zjistíte, že se jedná o chátrající zámek. Pak o, nejen vtipné, historky rozhodně není nouze. Dana Krejčíka v podstatě ani moc neznám, ale kdykoliv jsem ho někde viděla, nebo s ním slyšela rozhovor, vždy mě velmi zaujal a byl mi velmi sympatický. Tak jsem se rozhodla, že se podívám trošku víc na jeho život a přečtu si Nadělení. Celé je to psáno lehce, vtipně, poutavě, mile, zajímavě a rozhodně nechybí ani dojemné momenty, že mi i nějaká ta slzička ukápla. Některé příhody byly nečekané až překvapivé. Knížku jsem nemohla vůbec odložit, moc mě to bavilo. Celé je to ze života, a to já mám ráda. Moc mě lákalo představení Dánská dívka, kde Daniel hraje hlavní roli, a po přečtení, hlavně jedné kapitoly, vím, že ho prostě potřebuji vidět. Věřím, že to musí být nádherný a silný zážitek. Po dočtení poslední kapitoly bych chtěla víc, chtěla bych s Danem strávit ještě nějaký čas, bylo mi v jeho společnosti moc dobře. Určitě, až budu mít jednou cestu kolem Osečan, se zastavím podívat na to kouzelné místo. Je krásné si plnit sny, i ty náročné.
Markéta Šimková
Krásný dojemný příběh plný humoru. Přečteno jedním dechem.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Daniel Krejčík

Daniel Krejčík

Daniel Krejčík (1994) je český filmový, divadelní a dabingový herec, nominovaný na Cenu Thálie, Talent roku v Cenách divadelní kritiky nebo Cenu Františka Filipovského za dabing. Působil v Divadle v Řeznické, La Fabrice, od roku 2019 je tváří Divadla na Fidlovačce, kde hraje a zpívá hlavní roli v muzikálu Šakalí léta, ztvárňuje hlavní roli ve světové premiéře titulu Dánská dívka a též titulní roli v divadelní adaptaci oscarového filmu Absolvent. Patří k nejobsazovanějším dabingovým hercům, nadaboval a nazpíval přes 1000 různých filmových a televizních titulů, například Dej mi své jméno, Hobit, Koruna, Příšerky v rachotě, Srdcerváči, Perinbaba a dva světy či K zemi hleď! Pochází ze Sobotky a s partnerem Matějem Stropnickým žije na zámku Osečany na Sedlčansku. Jeho prozaická prvotina Nadělení se stala bestsellerem.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Nadělení

...„Ta knížka má všechno! Zasmála jsem se, ukápla mi slza, tajil se mi dech, kroutila jsem nevěřícně hlavou... velmi čtivě sepsané okamžiky života reálného kluka na zámku. Kniha byla mým narozeninovým přáním. ?Opravdu zajímavé čtení.“ ...

kult.cz - S nadsázkou odhalené nadělení kluka ze zámku

...„Nadělení, příběh kluka ze zámku jsem přečetla jedním dechem. V první polovině jsem se nahlas a od srdce smála. I přesto jsem s autorem soucítila a chvílemi jsem absurditu ,života na zámku‘ obdivovala, ale zároveň také nechápala. Konec knihy podněcuje k zamyšlení nejen nad životem majitelů zámku, ale i vlastním. Co je v životě důležité a naopak? Dokáže člověk se vztyčenou hlavou čelit všem výzv...
NAPIŠTE NÁM