EN

Chasidské povídky z doby holokaustu

Yaffa Eliach


Knihu chasidských příběhů a osudů z doby holocaustu tvoří vyprávění, které zapsala autorka Yaffa Eliach na základě přímých svědectví a skutečných zážitků osob, které zasáhla katastrofa holocaustu. Najdeme zde povídky realistické, popisující tvrdou a hrůznou skutečnost, i povídky fantastické a mystické, v nichž je chasidský pohled na svět hlavní zbraní proti krutosti a bezpráví. Hrdinové osmdesáti devíti příběhů reagují na okolní nepochopitelný svět svým vlastním, specifickým způsobem.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Hasidic Tales of the Holocaust
Překladatel Jakub Schwab
Počet stran 248
EAN 9788074075063
Datum vydání 01.06.2022
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Garamond
Edice Judaika
Hmotnost 0,311
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Knihu chasidských příběhů a osudů z doby holocaustu tvoří vyprávění, které zapsala autorka Yaffa Eliach na základě přímých svědectví a skutečných zážitků osob, které zasáhla katastrofa holocaustu. Najdeme zde povídky realistické, popisující tvrdou a hrůznou skutečnost, i povídky fantastické a mystické, v nichž je chasidský pohled na svět hlavní zbraní proti krutosti a bezpráví. Hrdinové osmdesáti devíti příběhů reagují na okolní nepochopitelný svět svým vlastním, specifickým způsobem a snaží se s nesnesitelným utrpením vypořádat po svém. Je dobré připomenout, že čtení o brutální realitě holocaustu v této knize čtenářům ulehčuje fakt, že příběhy mají dobrý konec, protože je vyprávějí ti, co holocaust přežili. Americký spisovatel Chaim Potok nazval knihu „otevřeným oknem do zapečetěného světa chasidů“. Tyto zároveň skutečné i zázračné příběhy jsou hlubokým vhledem do duší těch, kteří své utrpení dokázali přetavit v surovinu pro své obnovené životy.

Yaffa Eliach (1935-2016) byla americká historička, spisovatelka a vysokoškolská pedagožka, zakladatelka Center for Holocaust Studies v Brooklynu, kde po celý život shromažďovala autentické nahrávky rozhovorů a fotografie přeživších holocaust.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM