EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Šťastně až navěky?

F. T. Lukens


Feel-good fantasy, ve které se mísí artušovské legendy s LGBTQ+ tematikou
Arek byl předurčen, aby zachránil království Ere před ďábelským vládcem. Co však přijde potom, až se mu to povede? O tom nikdy nepřemýšlel, ale teď ho to celkem pálí. Na popud své družiny totiž po padouchově skonu přijme královskou roli, která má háček: do Arekových osmnáctin musí na bílém koni efektně přicválat budoucí choť, jinak je po Arekovi. Osmnáct mu bude za tři měsíce – a to je dost málo na objevení životní lásky. Co když ji ale má celou dobu před očima?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název So This Is Ever After
Původní jazyk angličtina
Překladatel Zuzana Bičíková
Počet stran 328
EAN 9788076616868
Datum vydání 13.03.2023
Věk od 13
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Edice HumbookTip
Hmotnost 0,331
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Arek nikdy moc nepřemýšlel o tom, co se bude dít, až naplní věštbu, která říká, že je osudem určen jakožto vyvolený, který zachrání království Ere před zlým vládcem. Takže teď, když se mu konečně (trochu nešikovně) podařilo popravit tyrana Úděsného (ukázalo se, že kouzelné meče vyskakující z bažin nejsou předem nabroušené, kdo by to byl řekl), on a jeho roztodivná skupinka společníků vlastně neví, co dál. Arekův nejlepší kamarád, mág Matt, ho přesvědčí, že by se měl pro jistotu prohlásit dočasně králem, než se jim podaří pravou dědičku zachránit z věže. Až na to, že princezna je mrtvá. A Arek je teď králem. Tahle role navíc přichází s drobňoučkým háčkem: musí si do osmnáctých narozenin vybrat drahou polovičku, nebo jeho život skončí. 

Osmnáct bude Arekovi za tři měsíce, takže se zoufale pustí do hledání lásky svého života, aby si zachránil krk - a začne svými společníky, kteří ho doprovázeli na výpravě. Ale jeho pokusy oslnit své přátele se vždycky dřív nebo později pokazí... než zjistí, že lásku měl celou dobu přímo před očima.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Lucie Mazuchová
Šťastně až navěky? - F. T. Lukens Arek a jeho družina jsou předurčeni k svrhnutí strašlivého vladaře v království Ere. Po úspěšné výpravě tu nastává jedna otázka. Kdo bude novým vladařem? Bandu nenapadne nic jiného než nasadit korunu Arekovi. Má to jeden háček. Korunu nemůže jen tak sundat. Navíc do svých 18 let se musí objevit Arekova spřízněná duše, se která mu zaslíbí celý život, jinak zemře strašlivou smrtí. A času není mnoho, neboť Arekovi bude 18 za tři měsíce. Bude svatba nebo smrt? Opět jsem zabrouzdala do žánru, který běžně nečtu. Navíc to byla má první feel-good kniha a LGBTQ+ fantasy. Byla jsem příjemně překvapena. Ze začátku jsem si musela zvyknout, že kniha je spíše plynulejší, línější a že se v ní najde jen pár okamžiků, které nesou nějakou akci. Po rozležení v hlavě mi to přišlo ale super, protože vše spolu fungovalo a neměla jsem pocit, že by akční pasáže byly do knihy uměle nasazené. Autorka má navíc skvělý smysl pro humor, který do knihy vložila. Bylo zábavné sledovat, jak se Arek a jeho družina dostávají do situací, do kterých museli rychle dospět a vymýšlet různá řešení. Představte si prostě bandu puberťáků, která má ze dne na den vládnout celému království. Oblíbila jsem si charakterově celou skupinku. Ač to byla občas jelita, tak se člověk s nimi nasmál, fandil jim a prožíval s nimi všechny jejich strasti a radosti. Není snad nikdo, kdo by mi nepřirostl k srdci. Neměla jsem ani pocit, že ta kniha je něčím hloupá, což většinou u YA knih mám. Především u postav. Ale tady nemám co vytknout. Pokud sháníte fajn oddechovku na léto, tak si myslím, že tato kniha by mohla být to pravé.
Ester Floriánová
Já jsem ji původně neplánovala číst, ale ty recenze mě přesvědčily. Na první dojem vás zaujme ta nádherná obálka, která je zezadu ještě nádhernější, nicméně obsahově se zas až tak neliší od ostatních knih. Pokud dáváte přednost pohodovým fantasy romanťárnám, tak tahle bude pro vás. Na jedno posezení ji přečtěte raz dva a nejenže se vám bude číst vážně dobře, ale taky je dost vtipná 😚. Tak co už jsem vás aspoň trochu nalákala ? A teď už k mým dojmům. Dost mě mrzí, že autor nepopsal bitku mezi vládcem a Arekem, ale rovnou začal psát od okamžiku kdy Arek mu usekl hlavu a to mě dost mrzí. Myslím, ze by autor udelal lip, kdyby to více rozvedl a popsal probíhající bitku. A pak už se celá kniha točila kolem Areka a jeho lásce. Jednoduše mně tu chyběla nějaká poradna akce, která by otočila celý průběh knihy 🫤. Jsem vážně striktní, já vím, ale příběh mě až tak nezaujal. Plánujete si ji přečíst ? A pokud jste ji už četli, jaky mate na ni názor ?

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
F. T. Lukens

F. T. Lukens

F.T. Lukens se ve své tvorbě zaměřuje na fantastiku všeho druhu a s velkou oblibou píše queer YA romány plné rozmanitosti a humoru. Fantasy román The Rules and Regulations for Mediating Myths & Magic získal cenu Bisexual Book Award v kategorii spekulativní fikce a byl nominován také na Cybils Award v roce 2017. F.T. Lukens žije v Severní Karolíně se svou drahou polovičkou, třemi dětmi, třemi psy a třemi kočkami.
Zobrazit profil autora

Recenze

tazrzka.cz - Šťastně až navěky?

„Jde o naprosto nenáročné, pohodové queer čtení, u kterého od začátku víte, jak příběh skončí, ale stejně si ho dokážete naplno vychutnat. Kniha srší humorem, kouzly i romantikou, budete se culit a budete se smát. Věřím, že dokáže potěšit jak fanoušky fantasy žánru, tak ty, co běžně preferují spíše contemporary, protože kombinuje to nejlepší z obojího.“
NAPIŠTE NÁM