EN

Detaily

Ia Genbergová


Hypnotický román ověnčený nejprestižnější švédskou literární cenou
Kdesi ve Stockholmu se zmítá žena v horečkách. Nemocné tělo probouzí její paměť a z té se vynořují vzpomínky: na první lásku, z níž se stala celebrita, na nespoutanou spolubydlící z univerzitních let, rozervaného excentrika, s nímž prožila románek, či na křehkou, traumatizovanou Birgitte. Vyprávění skládá ze zdánlivě nedůležitých detailů čtyři portréty. Na samé hranici horečnatého šílenství ale vyvstává otázka: Kdo je vůbec hlavní postavou portrétu – osoba na výsledném plátně, anebo ta, která drží štětec?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Detaljerna
Původní jazyk švédština
Překladatel Martin Severýn
Počet stran 160
EAN 9788076626119
Datum vydání 04.03.2024
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Fleet
Hmotnost 0,28
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Kdesi ve Stockholmu se zmítá žena v horečkách. Nemocné tělo probouzí její paměť a z té se vynořují vzpomínky: na první lásku Johannu, z níž se stala celebrita, na nespoutanou spolubydlící z univerzitních let Niki, excentrického hudebníka Alejandra, s nímž prožila románek, či na křehkou, traumatizovanou Birgitte. Vyprávění skládá ze zdánlivě nedůležitých detailů čtyři portréty. Na samé hranici horečnatého šílenství ale vyvstává otázka: Kdo je vůbec hlavní postavou portrétu – osoba na výsledném plátně, anebo ta, která drží štětec?

„Pozoruhodně virtuózní vyprávění, v němž autorka vyniká nejen schopností napěchovat detaily významem, ale také je co nejúčinněji rozmístit. Naprosto brilantní příběhy.“

— Sydsvenskan

„Tato úžasná próza je sama jako horečka – uhrančivá a žhavá na dotek.“

— New York Times Book Review

„Podtrhal jsem si půlku knihy! Kéž bych uměl takhle psát.“

— Fredrik Backman, mezinárodních bestsellerový autor

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ia Genbergová

Ia Genbergová

Ia Genbergová je švédská spisovatelka, původně se živila jako novinářka. Debutovala v roce 2012 a dosud jí vyšly tři romány a jedna sbírka povídek. Třetím románem s názvem Detaily (Detaljerna, 2022) prorazila nejen ve vodách švédského knižního trhu, ale i ve světových. Detaily získaly prestižní Augustovu cenu za rok 2022 a byly přeloženy do více než 25 jazyků.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM