EN

A láska samotná

Drago Jančar


Jedna dívka, dva muži na opačné straně barikády a příběh nejedné lásky.
Píše se rok 1941 a slovinský Maribor je po okupaci německými vojsky připojen ke Třetí říši. Sousedé a rodiny jsou od sebe násilně odtrženi a v okolních horách se organizuje hnutí odporu. V ulicích stísněných strachem potká mladá Sonja rodinného známého, který ji kdysi zachránil, když zapadla při lyžování do sněhu. Tehdy mu říkala Ludek, nyní je z něj přísný a odměřený německý důstojník SS Ludwig Mischkolnig. Sonja má ale na srdci něco, s čím by jí mohl pomoci… Co vše za tu službu bude ochotná obětovat?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název In ljubezen tudi
Původní jazyk slovinština
Překladatel Aleš Kozár
Počet stran 344
EAN 9788076625082
Datum vydání 04.09.2023
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Fleet
Hmotnost 0,428
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Román o síle lidského ducha na pozadí dramatických historických událostí

Píše se rok 1941 a slovinský Maribor je po okupaci německými vojsky připojen ke Třetí říši a přejmenován na Marburg and der Drau. Sousedi a rodiny jsou od sebe násilně odtrženi a v okolních horách se organizuje hnutí odporu.

Mladá a pohledná Sonja potkává náhodně na ulici starého rodinného známého, který ji kdysi zachránil, když zapadla při lyžování do sněhu. Tehdy mu říkala Ludek, nyní je z něj ale přísný německý důstojník SS Ludwig Mischkolnig, který s ní jedná odměřeně. Sonja má ovšem na srdci něco, s čím by jí mohl pomoci… Co všechno bude za tu službu ochotná obětovat?

Drago Jančar je jeden z nejvýznamnějších současných evropských romanopisců. V knize „A láska samotná“ svým typickým podmanivým stylem zachycuje na osudech obyčejných lidí, jak nelehké je v soukolí dějinných události uhájit svou lásku před nesmyslností zla a ubránit se úpadku lidské důstojnosti.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Drago Jančar

Drago Jančar

Drago Jančar je světoznámý slovinský autor. Narodil se v Mariboru, kde také vystudoval práva. V současnosti žije v Lublani a živí se jako novinář, dramatik, scenárista a spisovatel na volné noze. Mezi lety 1987 a 1991 působil ve funkci předsedy slovinského PEN klubu, od roku 1995 je mimořádným členem Slovinské akademie věd. Jeho romány, eseje, hry a povídky byly přeloženy do mnoha jazyků a jeho divadelní hry nastudovala řada zahraničních divadel. Získal několik slovinských a mezinárodních ocenění, mimo jiné Prešerenovu cenu za celoživotní dílo (1993), Herderovu cenu za literaturu (2003) a cenu Jeana Améryho za esej (2007). Je také laureátem Evropské ceny za literaturu (2011) a čtyřnásobným držitelem nejvýznamnějšího slovinského literárního ocenění Kersnikovy ceny.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM