EN

Falešné růže

Jessica S. Olsonová


Může dokonalý portrét zachránit lidský život?
Myra má výjimečný dar. Svým malířským uměním dokáže měnit lidskou podobu. Aby se nestala terčem vydírání, musí své schopnosti skrývat. Jedné mrazivé noci však Myru navštíví guvernérova žena a žádá nemožné – vzkřísit svého mrtvého syna Willa. Pokud to Myra neudělá, udá ji. Po příchodu do honosného domu dívka zjišťuje, že mladíkova smrt nebyla nehoda, ale vražda. Dokáže za pomoci guvernérova syna Augusta odhalit pravdu a najít viníka?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr YA fantasy
Jazyk čeština
Původní název A Forgery of Roses
Původní jazyk angličtina
Překladatel Eva Brožová
Počet stran 376
EAN 9788025362273
Datum vydání 20.04.2023
Věk od 13
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,405
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Myra má dar, který většinu lidí děsí. Svým malířským uměním totiž dokáže měnit lidskou podobu. Aby se nestala terčem vydírání nebo udání, musí své schopnosti skrývat. Jedině tak může zajistit bezpečí sobě a své nemocné sestře, se kterou zůstala sama.

Jedné mrazivé noci však Myru navštíví guvernérova žena a žádá nemožné – vzkřísit pomocí malířské magie svého mrtvého syna Willa. Pokud to Myra neudělá, udá ji.

Po příchodu do guvernérova domu dívka zjišťuje, že mladíkova smrt nebyla nehoda, ale vražda. Pokud se má pokusit napravit jeho četná zranění, musí zjistit, jak k nim došlo. Honosné sídlo však ukrývá mnohem víc než jen temné rodinné tajemství. Dokáže za pomoci guvernérova staršího syna Augusta odhalit pravdu, najít viníka a vyváznout se zdravým krkem?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Dominika Mátyásiová
3.5* - Falešné růže mě velmi nalákaly svým námětem, který tak trošku zní jako Obraz Doriana Graye s detektivní zápletkou. Myra je mág, který dokáže skrze své obrazy měnit lidskou podobu. Guvernérova žena ji požádá, aby tyto své schopnosti využila k oživení jejího mrtvého syna, jinak každému o této schopnosti řekne. No a právě zde začíná ta pravá zábava. Myra je velmi sympatická hlavní hrdinka, která se mi hned zalíbila. Sama se stará o svojí nemocnou sestřičku, jde si za svým a nenechá si vykecat díru do hlavy. Ovšem jen do té doby, dokud nezačne tvrdit, jak nikomu nevěří, jenže mezitím věří všem a všechno. Postava Lucy je skvěle napsaná v tom, že sice trpí nemocí, ale nenechá se jí zastavit a nepřestane žít. Krom toho byly postavy spíš nesympatické, neměla jsem v ně důvěru, nebo si k nim jakkoliv jinak nenašla cestu. Právě to detektivní pátrání mě bavilo nejvíce, ale přišlo mi, že autorka s ním hrozně spěchá. Vždy nám dala jen pár vodítek, které nedotáhla do konce a hlavní postavy běhaly od jednoho k druhému. Po nějakých dvouseti stranách už mi to přišlo vážně překombinované a byla bych raději, kdyby se zůstalo u původního nápadu. Závěr to nicméně ještě zvládl trochu vylepšit, ale asi jsem si knihu představovala jinak. Každopádně magie, která zde funguje, byla vážně zajímavá a moc mě bavilo zjišťovat spolu s Myrou, jak vlastně funguje a co dokáže. Kniha za mě úplně neurazí, ani nenadchne, ale pokud hledáte aspoň ten originální magický systém, určitě po ní sáhněte.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM