EN

Potměchuť

Zápisky ze světla i ze tmy

Kristýna Frejová


Můžete v absolutní tmě uvidět vlastní duši?
Cestu ke světlu, humor, harmonii a sebepřijetí mnohdy objevíme na místech, kde bychom to čekali nejméně. Herečka Kristýna Frejová ji našla v absolutní temnotě. Pomocí terapie tmou se rozhodla zpracovat smrt své matky Věry Galatíkové, vztah k otci Ladislavu Frejovi i ke své dceři. Směs vzpomínek, úvah a autentických deníkových zápisků vám osvětlí proces sebepoznávání a přiblíží život ve slavné herecké rodině. Tuhle literární skládačku tvoří dílky sebe sama nahmatané ve tmě.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 168
EAN 9788026446668
Datum vydání 30.03.2023
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,332
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Bez cenzury, poutavě, svižně, dramaticky a s humorem, který miluju od našeho prvního setkání. Taková je Kristýna, tak i píše. Kniha mě vcucla a vyplivla řádně emočně vyšťavenou až s poslední stránkou. Je to skvělá jízda různými dimenzemi, která mi učarovala formou i obsahem. Přestože jsem s nadsázkou ráda pošťuchovala, že bych se radši vydala na týden k moři nebo na hory, než se nechat zavřít do temné boudy, začíná mě svědit myšlenka, že je mnohem větší dobrodružství najít to moře a slunce a hlavně klid v sobě. Musí to být skvělé, musí to být těžké, mám pocit, že mě to jen tak neobejde. Děkuju, Týnko.

Petra Hřebíčková

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Eva Francová
Autorka prošla terapii tmou, kdy se rozhodla zpracovat smrt matky, svůj vztah s otcem i s dcerou. Přináší nám směs vzpomínek, úvah, myšlenek a autentických zážitků ze tmy. Tato kniha byla velice osobní, intimní a místy jsem měla pocit, že slídím v soukromí až tam, kde bych vůbec neměla být. Bylo to tak silné. Úplně mě to rozložilo, emoce pracovaly na plno, velmi se mě to dotklo. Ač jsem se místy musela smát, častěji jsem však potřebovala kapesníčky, neboť jsem brečela a prožívala společně s autorkou její život. I přesto, jak je to hodně o emocích, je to zároveň i skvěle napsané, čtení jsem si tak moc užívala, některé myšlenky jsou dokonalé a je mi už teď jasné, že se ke knize někdy v budoucnu vrátím. Kniha mě nejen dojala a „rozložila“, ale zároveň i namotivovala žít život takový, jaký chci. Děkuji.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Kristýna Frejová

Kristýna Frejová

Kristýna Frejová je česká filmová a divadelní herečka a pedagožka herectví. Narodila se v Praze v herecké rodině. Po absolutoriu na DAMU prošla několika pražskými divadelními scénami, např. Divadlo Bez zábradlí, Labyrint, Rokoko ad. Nejvýraznějším angažmá bylo Švandovo divadlo. Od roku 2015 je „na volné noze“, věnuje se seriálové a filmové tvorbě, hostuje v Divadle Verze, Divadle v Rytířské, divadle Kalich a Divadle Ungelt, učí herectví na VOŠ v Praze, pravidelně pořádá herecké workshopy. Kniha Potměchuť je jejím literárním debutem.  
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM