EN

Příběh bydlení

Lidská obydlí od pravěku do současnosti

Štěpánka Sekaninová


Ilustrovaná encyklopedie, ve které je zajímavostí až na půdu
Žijeme v domech a bytech a spoustu věcí uvnitř nich bereme jako samozřejmost. Vždycky to tak ale nebylo! Jak vypadala starověká ložnice? Používali naši předci tapety? Kdo vymyslel koupelnu a koho napadla kuchyně? A kdy se začalo vařit na opravdovém sporáku? Na celou hromadu otázek o domech a bydlení teď najdete spolehlivé odpovědi, ze kterých vám někdy možná spadne brada až na podlahu.

Detailní informace

Ilustrátor Eva Chupíková
Jazyk čeština
Počet stran 84
EAN 9788000065779
Datum vydání 19.05.2022
Věk od 6
Formát 215x280 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,684
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Žijeme ve svých domech, vaříme ve svých kuchyních a relaxujeme ve svých obývácích. Jak to ale s bydlením nás lidí vlastně bylo, kdo vymyslel například takovou koupelnu? Jak vypadala starověká ložnice a používali naši středověcí předci tapety? Jak se pralo v pravěku a kdy se začalo vařit na opravdovém sporáku? Na tyto otázky a na spoustu dalších otázek najdou všichni zvídaví malí i trochu větší čtenáři spolehlivou odpověď v knize, kterou právě drží v rukou, v knize, která poodhaluje tajemství dějin obyčejných domů a věcí v nich.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Štěpánka Sekaninová

Štěpánka Sekaninová

Štěpánka Sekaninová vyrostla a své dětství strávila v kolínských rovinách Polabské nížiny. Ze srdce Čech ji osud zavál do srdce Moravy. Na FF MU vystudovala Český jazyk a historii. Ještě během studií začala pracovat v ČT Brno, kde jako redaktorka zpravodajství procestovala a poznala každý kout Jihomoravského regionu. Ze zpravodajství později přešla na dramaturgii zábavných a dětských pořadů brněnského studia. Vzhledem k tomu, že Štěpánka miluje knihy a celý svůj život touží psát, nezaváhala ani minutu, když se jí na její další životní cestě naskytla příležitost pracovat jako literární redaktorka v Albatros Media. A tak píše, je obklopena nádhernými knihami a plní si svůj dětský sen…
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM