EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE


To důležité vidíme srdcem!
S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Le Petit prince
Původní jazyk francouzština
Překladatel Richard Podaný
Počet stran 96
EAN 9788000066042
Datum vydání 14.03.2022
Věk od 7
Formát 163x238 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,386
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury.

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc.

Knížka vychází s původními ilustracemi autora a v novém moderním překladu Richarda Podaného.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Marie Vlásková (@books._.by._.m)
Nikdy jsem netušila, proč je Malý princ tolik vychvalován. Až mě názory ostatních lidí trošku odrazovaly od přečtení. Nechápala jsem, co je na tom tak vyjímečného. Proč tolik “dospěláků” má tak rádo knížku pro malé děti? Už to chápu. Tahle knížečka je opravdu výjimečná. Plno krásných myšlenek. Mít nějaké horší období, tak mě snad i rozbrečí. Věřím, že ne každý v ní najde pravý význam. Možná ani já ho nenašla. Věřím, že někomu nebude dávat smysl příběhu. Spousta dospěláků to bude brát jako pohádku pro malá děcka a nebudou se tím dál zabývat. Myslím, že spoustu dětí ani nebude bavit. Určitě si Prince přečtu znovu. Knížka je zařazena jako filozofická pohádka. A fakt to tak je. Tolik otázek nad tak zdánlivě jasnými věcmi. Z pohledu maturanta je tohle skvělá volba také. Krátká. Máte přečteno do hodiny. Zdánlivě jednoduchá, ale dá se o ní mluvit pěkně dlouho. Moc krásné a výjimečné dílo🫶

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint Exupéry byl francouzský spisovatel, letec a filozof, autor pohádkového příběhu Malý princ. Rodina mu pro jeho roztomilou tvář a lokny přezdívala Král Sluníčko. Byl velmi zvídavé a bystré dítě, rád vynalézal nové věci a vymýšlel vlastní básničky. Vždy obdivoval piloty, a tak není divu, že se při nástupu do vojenské služby nechal přidělit k letectvu. Prošel výcvikem pro vojenské i civilní piloty. Při první vážné nehodě se těžce zranil, na několik let povolání pilota opustil a živil se jako obchodní zástupce automobilové značky. Práce pro leteckou společnost ho ale naplňovala víc, v tomto období napsal knihy o létání Kurýr na jih a Noční let. Přivydělával si psaním reportáží a pokoušel se o dálkové lety. Při jednom z nich se vážně zranil, přesto se aktivně zapojil do leteckých bojů v druhé světové válce. Byl jedním z nejodvážnějších bojovníků. Odsuzoval předsudky a rasismus, věřil v duchovní hodnoty lidstva. Trosky jeho letounu byly nalezeny nedaleko francouzského přístavu Marseille, jeho smrt však nebyla objasněna. Filozofické dílo Citadela zůstalo nedokončené a bylo vydáno posmrtně.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM