EN

Hannibal: Krvavá pole

Druhý díl trilogie

Ben Kane


Jeden z největších vojevůdců v dějinách chystá římským legiím krvavou porážku
Velitelé římských legií neustále odkládají konfrontaci s kartaginskou armádou, ale Hannibalovi se podaří je vyprovokovat k boji pomocí lsti. Nejdříve u Trasimenského jezera a poté u Kann, kde v srpnu 216 př. Kr. zasadí početně mnohem silnější římské armádě zdrcující porážku. Na bojišti položí život téměř 50 000 Římanů a tato bitva se zapíše do dějin jako jedna z nejkrvavějších. Další dramatické osudy hrdinů z prvního dílu: Hanna, Quinta a Aurelie.

Detailní informace

Číslo dílu 2
Jazyk čeština
Původní název Hannibal: Fields of Blood
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jaroslava Hromadová
Počet stran 400
EAN 9788076017504
Datum vydání 27.02.2023
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Hannibalovo smělé tažení proti Římu pokračuje. Poté, co převedl svou armádu přes zasněžené Alpy, zamíří na jih, aby se utkal s nepřítelem. Je s ním i mladý voják Hanno, který si stejně jako jeho generál přeje zasadit Římu zdrcující porážku. Hanno se během jedné potyčky ocitne tváří v tvář bývalému kamarádovi Quintovi. Quintus, který sloužil v jezdectvu, se po roztržce s otcem přidá pod falešným jménem k lehké pěchotě. Mezi legionáři však zjistí, že nepřátelé nejsou jen mezi Kartaginci, ale najdou se i mezi Římany. Zatímco Hannibal vyhledává boj, římští generálové se přímému střetu vyhýbají a čekají na nové posily. Hannibal se znovu projeví jako geniální taktik a nachystá na Římany léčku, aby je vyprovokoval. Nejdříve u Trasimenského jezera a poté na jihu Itálie na místě zvaném Kanny. Bitva u Kann se zapíše do dějin jako jedna z nejkrutějších. Hanno a Quintus vědí, že to bude boj na život a na smrt.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ben Kane

Ben Kane

Irský spisovatel Ben Kane (* 1970) se narodil v Keni, kde jeho otec pracoval jako veterinář. V sedmi letech se vrátil s rodiči do Irska a později vystudoval veterinární medicínu na University College Dublin. Neklidná povaha a touha cestovat ho však přivedly na Hedvábnou stezku a do Turkmenistánu, což vzbudilo jeho zájem o římské tažení do Parthie v r. 53 před Kr. Poté se vypravil na téměř tři roky trvající cestu kolem světa, při níž navštívil na 60 zemí a 7 kontinentů. Mimo jiné zavítal i do Northumberlandu a k Hadriánovu valu, na místa, která jsou dodnes připomínkou někdejší římské přítomnosti.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM