EN

Temné a kruté lži

Ginny Myersová Sainová


Mokřady obchází zlo. Nadpřirozený thriller z města plného magie.
Pokud máte co skrývat, La Cachette v Louisianě je to nejhorší místo, kde se lze ocitnout. Tohle bažinaté městečko je totiž plné lidí se zvláštními schopnostmi. Sedmnáctiletá Grey proto nevěří, že nikdo neví, co přesně se odehrálo, když tu zmizela její kamarádka Elora. Jakmile však začne pátrat na vlastní pěst, dojde jí, že každý něco skrývá. A když se ze zátoky vynoří záhadný chlapec, věci se dají do pohybu. Krvavá historie města ožívá… a další lži ho mohou rozervat na kusy.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Dark and Shallow Lies
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jan Kozák
Počet stran 408
EAN 9788025360705
Datum vydání 19.01.2023
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,44
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Městečko La Cachette v Louisianě je samozvaným hlavním městem nadpřirozena – a také místem, kde před půl rokem zmizela Elora Pellerinová. Její kamarádka Grey nemůže uvěřit tomu, že ve městě plném senzibilů nikdo nic netuší. Zatímco pátrá po tom, co se během noci, kdy Elora zmizela, vlastně stalo, začíná si uvědomovat, že všichni něco skrývají. Babička Honey, její dětská láska Hart, a dokonce i Greyna zesnulá matka.

Pak se ze zátoky vynoří záhadný cizinec – chlapec s očima barvy bouře. Je spojen nejen s Elorou, ale i krvavou historií města. Grey zjišťuje, že minulost je stále živá a mnohem nebezpečnější, než by kdy tušila…

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Dominika Mátyásiová
Temné a kruté lži jsou kniha, která mě po dlouhé době nalákala na své velmi kladné hodnocení. Ve finále se nicméně stalo, že mě kniha vůbec neoslovila. První se ale pojďme podívat na to, čím mě kniha zaujala a co se podle mě vážně povedlo. Atmosféra je boží! Malé městečko, děsivé bažiny, aligátoři, skrytá tajemství a parta děti, kde každý ovládá nějakou schopnost spojenou s esoterii. Tahle část byla vážně skvělá a bavilo mě pozorovat, co které dítě dovede. Nemohu knize upřít ani čtivost, kapitoly jsou krátké a děj je prokládaný předpovědí. Bohužel po pár stránkách pro mě kvalita příběhu začala upadat. Děj nikam nesměřoval, postavy mě nedokázaly zaujmout a zbytečně opakující se věci mi trošku lezly na nervy. Přitom dle mého autorka nemá problémy svým textem čtenáře pohltit, ale po pár stránkách to pro mě prostě přestalo fungovat. Hlavní zápletku jsem si spojila již někdy v půlce knihy, tudíž se nekonalo ani žádné velké překvapení, což mě mrzelo, jelikož detektivní linka začínala velmi dobře. Hlavní hrdinka už ale potom absolutně nic nedělala, jen čekala na zázrak. Závěr to pro mě trošku zachránil, ale ke zlepšení hodnocení už to bohužel příliš nestačilo. Je to škoda, jelikož začátek měl našlápnuto velmi dobře, jen se to autorce nepovedlo správně uchopit. - 2.5* - za knihu děkuji Albatros Media v rámci spolupráce

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ginny Myersová Sainová

Ginny Myersová Sainová

Ginny Myers Sainová žije v Tulse v Oklahomě a posledních dvacet let úzce spolupracuje s dospívajícími jako režisérka a instruktorka herectví v programu pro středoškolské studenty, kteří mají vážný zájem o kariéru v profesionálním divadle. Vyrostla na zapadlém americkém venkově, a proto ji zajímá vyprávění příběhů o houževnatých dětech, které dospívají v odlehlém prostředí. Temné a kruté lži jsou jejím románovým debutem. Sledujte ji na Twitteru @stageandpage a na Instagramu @ginnymyerssain nebo ji najdete na jejích webových stránkách www.ginnymyerssain.com.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM