EN

Spolu každý zvlášť

Zdeňka Štolbová


Kaleidoskop krátkých příběhů – vzpomínek autorky, ilustrujících proměny života na půdorysu doby. Sekvence bolestných ztrát a malých vítězství od „zlatých let šedesátých“ až po současnost.
Autorka se vrací do dětství v naději zlatých let šedesátých a dospívání pod tlakem normalizačního lisu. Porodní bolesti sametové revoluce rezonují s těmi jejími. Znovu zažívá akceleraci a entuziasmus porevoluční doby, pro ni zatížený rozpadem rodiny, péčí o matku, ztrátou toho nejbližšího, a neustálým tryskem za hyperkinetickým synem. Představení se nachyluje k poslednímu dějství. Chybí role i pointa. I tak se stále těší na to, co přijde.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 176
EAN 9788076506480
Datum vydání 09.05.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Pointa
Hmotnost 0,297
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Se ztrátou životních rolí i kulis hledá autorka sama sebe v zamlženém zrcadle času. Vrací se do dětství v naději zlatých let šedesátých a dospívání pod tlakem normalizačního lisu. Porodní bolesti sametové revoluce rezonují s těmi jejími. Znovu zažívá akceleraci a entuziasmus porevoluční doby, pro ni zatížený rozpadem rodiny, péčí o matku, ochromenou ztrátou toho nejbližšího, a neustálým tryskem za hyperkinetickým synem. Představení se nachyluje k poslednímu dějství a šikmá plocha jeviště klouže. Chybí role i pointa. I tak se stále těší na to, co přijde. Jen najít způsob, jak ten kus uchopit.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM