EN

Tichý strážce

Alka Joshi


Druhý díl série Tatérka henou
Pokračování příběhu Tajemství na kůži nás přivádí do života Lakšmí v době, kdy je šťastně vdaná a vede v Šimle bylinkovou zahradu. Malikovi je dvacet a právě se zamiloval. Jenže musí od své lásky odjet do Džajpuru na stáž v královském paláci. Ve městě jeho dětství se mnoho nezměnilo, moc a peníze jsou pro některé stále na prvním místě. Když se při slavnostním otevření nového kina zřítí lóže, Malik tuší, že tady něco nehraje, a je připraven rozmotat síť lží…
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 2
Jazyk čeština
Původní název The Secret Keeper of Jaipur
Původní jazyk angličtina
Překladatel Michaela Martinová
Počet stran 368
EAN 9788074986123
Datum vydání 06.10.2022
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Domino
Hmotnost 0,47
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jaro roku 1969. Pokračování příběhu Tajemství na kůži nás přivádí do života Lakšmí v době, kdy je šťastně vdaná za doktorka Jaye Kumára a vede v Šimle bylinkovou zahradu, aby zdejší nemocnice mohla nabízet přírodní léčbu místním, kteří nevěří průmyslově vyráběným lékům.

Dvacetiletý Malik dokončil studium na soukromé chlapecké škole v Šimle a setkává se s Nimmi, do které se zamiluje. Ale zrovna když se jejich vztah začíná rozvíjet, musí Malik odjet do Džajpuru na stáž v královském paláci, aby se naučil něco o stavebnictví. Zrovna se zde totiž dokončuje velkolepý projekt: supermoderní kino.

Malik brzy zjišťuje, že se v Růžovém městě od jeho dětství mnoho nezměnilo. Mezi lidmi z bohaté třídy stále hrají hlavní roli moc a peníze a přízeň královského paláce má své podmínky. Když se při slavnostním otevření nového kina zřítí lóže, vina padne tam, kde se to zrovna hodí. Malik má podezření, že se děje něco mnohem temnějšího, a je odhodlán zjistit, co se skutečně stalo. Na pomoc povolá i Lakšmí a společně se pustí do rozplétání sítě lží a tajemství…

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Tatérka henou"

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Skvělé pokračování. I když se skokem o víc jak deset let. Každopádně velmi přibližuje život v tehdejší Indii, rozdělení společnosti, vliv kast a celkový přístup k životu. Což pro mě bylo nové a o to více zajímavé. Oproti jedničce byl příběh celkem předvídatelný a finále na můj vkus moc "a vše dobře dopadlo a žili spolu šťastně až do smrti".

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Alka Joshi

Alka Joshi

Alka Joshi má bakalářský titul ze Stanfordovy univerzity. Na umělecké škole California College of Arts získala magisterský titul v oboru tvůrčí psaní. Pracovala jako copywriterka, marketingová konzultantka a ilustrátorka. Alka se narodila v Indii ve státě Rádžasthán. Její rodina přišla do Spojených států, když bylo Alce devět let. V současnosti žije se svým manželem a dvěma neposlušnými štěňaty na poloostrově Monterey v Kalifornii.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM