EN

Tomáš Petreček: Limitům vstříc

Tomáš Petreček, Tereza Krumpholzová


Biografický rozhovor se známým horolezcem a extrémním sportovcem
Horolezec, který vystoupal na Gašerbrum I a II, pokoušel se o vrcholy K2, Dhaulagiri nebo Nanga Parbat. Dlouholetý profesionální hasič. Pravidelný účastník extrémních závodů Adventure Race. Tomáš Petreček v osobním i profesním životě nashromáždil tolik nevšedních zkušeností, že má skutečně o čem vyprávět. V otevřeném rozhovoru se o tomto sportovci posouvajícím limity dozvíte první i poslední. A dojde i na místa a zážitky, které skutečně berou dech.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 208
EAN 9788026443674
Datum vydání 26.09.2022
Věk od 15
Formát 195x255 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,803
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

„Psal se rok 2012 a já poprvé vystoupil z letadla v Nepálu a brzy stál před osmitisícovkou, kterou jsem dosud znal jen z fotek a knížek.“

Tomáš Petreček je horolezec, český reprezentant v extrémních sportech a profesionální hasič. Má za sebou mnoho výstupů v horách, a to včetně těch na osmitisícové vrcholy – Gasherbrum I a Gasherbrum II. Byl členem expedic, které se pokoušely o výstup na K2, Nanga Parbat nebo Dhaulágirí. Hranice lidských možností posouvá i v rámci závodů Adventure Race, kdy s čtyřčlenným týmem během několika dní urazí stovky kilometrů pěšky, na kole nebo v kajaku, aniž by prospali noc. Ve svých vzpomínkách a v otevřeném rozhovoru, který s ním vedla reportérka a moderátorka Tereza Krumpholzová, se věnuje probdělým nocím na pokraji vyčerpání, těžkým rozhodnutím v základním táboře i pod vrcholem, tomu, co jej nutí neustále hledat nové výzvy, nebo třeba otázce, jak sladit „normální život“ a adrenalinové vypětí expedic.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Tomáš Petreček

Tomáš Petreček

Horolezec, český reprezentant v extrémních sportech a profesionální hasič. Má za sebou mnoho výstupů v horách, včetně těch na osmitisícové vrcholy – Gasherbrum I a Gasherbrum II. Byl členem expedic, které se pokoušely o výstup na K2, Nanga Parbat nebo Dhaulagiri. Hranice lidských možností posouvá i v rámci závodů Adventure Race, kdy s čtyřčlenným týmem během několika dní urazí stovky kilometrů pěšky, na kole nebo kajaku, aniž by prospali noc. Mezi jeho největší úspěchy patří první místo ve světovém poháru a čtvrté na prestižním mistrovství světa na ostrově Reunion. Pravidelně vítězí v republikových soutěžích v přírodních vícebojích. Žije ve Slavkově u Opavy. 
Zobrazit profil autora

Tereza Krumpholzová

Tereza Krumpholzová

Reportérka a moderátorka, od roku 2013 pracuje v České televizi, v regionální redakci v Ostravě. Ráda se ptá i naslouchá, divákům ve svých reportážích nejčastěji zprostředkovává témata ze zdravotnictví a sociální oblasti. Vystudovala speciální pedagogiku, už na vysoké škole ji to ale více táhlo k novinařině a psala články pro Deník. O několik let později se připojila k investigativnímu týmu Janka Kroupy a Josefa Klímy a dva roky natáčela pro pořad Na vlastí oči. Když má volno, utíká z města do hor, kde nabírá energii. Ráda cestuje.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM