EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Jaroslav Velc – V oblacích

Ilustrační tvorba a box art

Ondřej Neff


Jedinečná monografie malíře, který významně ovlivnil svět plastikového modelářství
Jaroslav Velc patří ke světové špičce v oblasti leteckých obrazů a box artu – ilustrací na obaly plastikových modelů letadel. Jeho tvorbu obdivují celé generace leteckých modelářů, ale i čtenáři časopisu ABC. Obsáhlá monografie prezentuje téměř kompletní Velcovu tvorbu, ale najdete v ní ještě mnohem víc. Z rozhovoru s publicistou Ondřejem Neffem se dozvíte řadu perliček z Velcova života a díky zasvěceným doslovům ho poznáte i očima jeho kolegů.

Detailní informace

Ilustrátor Jaroslav Velc
Jazyk čeština
Počet stran 400
EAN 9788025360101
Datum vydání 06.10.2022
Věk od 15
Formát 284x255 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 2,276
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Jaroslav Velc patří ke světové malířské špičce v oblasti leteckých obrazů a box artu – ilustrací na obaly plastikových modelů letadel. Jeho tvorbu znají celé generace leteckých modelářů, ale i čtenáři časopisu ABC. Obsáhlá monografie, kterou máte před sebou, prezentuje téměř kompletní Velcovu tvorbu. Nabízí však nejen to.

V rozhovoru se svým velkým obdivovatelem, publicistou a spisovatelem Ondřejem Neffem, malíř zavzpomíná na počátky své tvorby. Povypráví o své mnohaleté fascinaci letectvím, objasní, jaká jsou specifika malby strojů i to, jak se mu s jeho obrazy podařilo proniknout do světa. Prozradí také zajímavé detaily a perličky spojené s prací na jednotlivých obrazech.

Knihu doplňují zasvěcené doslovy Velcových kolegů – malíře Vlastimila Suchého a Zdeňka Šebesty, několikanásobného mistra České republiky v plastikovém modelářství.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ondřej Neff

Ondřej Neff

Ondřej Neff je nezávislý novinář. Vydává internetový deník Neviditelný pes a odborný deník věnovaný fotografování Digineff. V žánru fantastické literatury začínal na půdě Albatrosu trojdílným cyklem Pán modrého meče. Vydal celkem sedm povídkových sbírek a dvacet románů. Největšího ohlasu se dostalo románu Tma, který popisuje, co všechno by se stalo, kdyby přestala fungovat elektřina. Mládeži je určena jeho poslední trilogie Tajemství pěti světadílů. Má rád technickou sci-fi s kosmickými loděmi, roboty a mimozemšťany. Takový je i jeho román Barbora a Zlatý robot, určený čtenářům od deseti let.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM