EN

Moje cesta do fantazie

Lenka Poláčková


Jedno kouzelné léto změní všechno. Vítězná kniha 5. ročníku soutěže Hvězda inkoustu.
Květa miluje anime. A ze všeho nejvíc filmy japonského tvůrce Hajao Mijazakiho. Když se musí s mámou a sestřičkou Klárkou přestěhovat z Brna do zapadlé beskydské vesničky, vymyslí hru. Dívky předstírají, že jsou ve filmu Můj soused Totoro a hledají lesní strašidlo. Jenže skutečný svět se tomu animovanému podobá pramálo. Zatímco Klára se v novém domě zabydlí snadno, Květu sužuje samota. Naštěstí i malé sestry můžou mít velké tajné plány…

Detailní informace

Ilustrátor Jaroslav Kratochvíl
Jazyk čeština
Počet stran 128
EAN 9788025356746
Datum vydání 21.04.2022
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,292
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Květa miluje anime. A ze všeho nejvíc starý film Můj soused Totoro.

Aby lépe zvládly přestěhování z Brna do zapadlé beskydské vesničky, vymyslí pro sebe a svou malou sestru Kláru hru. Budou předstírat, že jsou hrdinkami jejich oblíbeného filmu a v horách se ocitly proto, že zde hledají strašidlo jménem Totoro.

Zatímco Klára se v novém domě zabydlí snadno a téměř okamžitě, Květa zápasí s vlastní samotou. I když má bohatou fantazii, uvědomuje si, že skutečný svět má k tomu animovanému hodně daleko a strašidel je v něm pomálu.

Najde Květa v beskydských hvozdech odpověď na otázku, co vlastně hledá a proč? Potká spřízněnou duši, která ji vytáhne ze snového světa dřív, než skončí léto?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Lenka Poláčková

Lenka Poláčková

Lenka vystudovala výtvarnou pedagogiku, galerijní edukaci a kulturální studia, takže je teď velmi kvalifikovanou maminkou na rodičovské dovolené. Miluje anime, Lego, historii a město Olomouc. Odjakživa chtěla navrhnout vlastní Lego stavebnici a napsat vlastní knížku. Moje cesta do fantazie je její prvotinou.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Moje cesta do fantazie

...„Celá kniha se nese v takové lehké atmosféře, kterou jsem si opravdu užívala. Připomínalo mi to krásné teplé letní večery někde u vody a ta pohoda mi vydržela v těle po celou dobu čtení.“...
NAPIŠTE NÁM