EN

Moje cesta do fantazie

Lenka Poláčková


Jedno kouzelné léto změní všechno. Vítězná kniha 5. ročníku soutěže Hvězda inkoustu.
Květa miluje anime. A ze všeho nejvíc filmy japonského tvůrce Hajao Mijazakiho. Když se musí s mámou a sestřičkou Klárkou přestěhovat z Brna do zapadlé beskydské vesničky, vymyslí hru. Dívky předstírají, že jsou ve filmu Můj soused Totoro a hledají lesní strašidlo. Jenže skutečný svět se tomu animovanému podobá pramálo. Zatímco Klára se v novém domě zabydlí snadno, Květu sužuje samota. Naštěstí i malé sestry můžou mít velké tajné plány…
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Jaroslav Kratochvíl
Jazyk čeština
Počet stran 128
EAN 9788025356746
Datum vydání 21.04.2022
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,292
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Květa miluje anime. A ze všeho nejvíc starý film Můj soused Totoro.

Aby lépe zvládly přestěhování z Brna do zapadlé beskydské vesničky, vymyslí pro sebe a svou malou sestru Kláru hru. Budou předstírat, že jsou hrdinkami jejich oblíbeného filmu a v horách se ocitly proto, že zde hledají strašidlo jménem Totoro.

Zatímco Klára se v novém domě zabydlí snadno a téměř okamžitě, Květa zápasí s vlastní samotou. I když má bohatou fantazii, uvědomuje si, že skutečný svět má k tomu animovanému hodně daleko a strašidel je v něm pomálu.

Najde Květa v beskydských hvozdech odpověď na otázku, co vlastně hledá a proč? Potká spřízněnou duši, která ji vytáhne ze snového světa dřív, než skončí léto?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Lenka Poláčková

Lenka Poláčková

Lenka vystudovala výtvarnou pedagogiku, galerijní edukaci a kulturální studia, takže je teď velmi kvalifikovanou maminkou na rodičovské dovolené. Miluje anime, Lego, historii a město Olomouc. Odjakživa chtěla navrhnout vlastní Lego stavebnici a napsat vlastní knížku. Moje cesta do fantazie je její prvotinou.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Moje cesta do fantazie

...„Celá kniha se nese v takové lehké atmosféře, kterou jsem si opravdu užívala. Připomínalo mi to krásné teplé letní večery někde u vody a ta pohoda mi vydržela v těle po celou dobu čtení.“...
NAPIŠTE NÁM