EN

Il Boemo

Průvodce po životě a díle Josefa Myslivečka

Daniel Freeman


Exkluzivní barevná fotopříloha z natáčení filmu
Průvodce po životě a díle Josefa Myslivečka, který vychází u příležitosti premiéry filmu Il Boemo, je určen pro nejširší veřejnost. Seznamuje čtenáře s ověřenými fakty o Myslivečkově životě, který je opředený řadou legend, i se skladatelovou kariérou a vnímáním jeho odkazu. Součástí knihy je přehled Myslivečkovy hudby, výběrový seznam nahrávek a dobové portréty. Kniha tak poskytuje vše, co čtenáři potřebují, aby mohli začít objevovat fascinující příběh jednoho z nejúspěšnějších českých umělců 18. století.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr hudba
Jazyk čeština
Původní název Il Boemo
Původní jazyk angličtina
Počet stran 176
EAN 9788076015432
Datum vydání 08.11.2021
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Edice Osobnosti
Hmotnost 0,373
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Josef Mysliveček (1737–1781), syn pražského mlynáře, se díky svému nadání stal jedním z nejpopulárnějších skladatelů vážné opery v druhé polovině osmnáctého století. Dosáhl oslnivých úspěchů v Itálii a ovlivnil mladého W. A. Mozarta, s nímž se několik let přátelil. U nás je však dnes Mysliveček znám hlavně díky pozdějším legendám inspirovaným jeho dobrodružným životem a předčasnou smrtí. Tato kniha, která vychází u příležitosti premiéry filmu Petra Václava Il Boemo, seznamuje čtenáře s ověřenými fakty o skladatelově životě a kariéře a nastiňuje vývoj Myslivečkova obrazu a vnímání jeho hudby od osmnáctého století po současnost. Součástí knihy jsou fotografie z natáčení filmu a výběrový seznam nahrávek Myslivečkových děl.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

klubknihomolu.cz - Il Boemo

„Il Boemo. Touto přezdívkou Italové pojmenovali českého skladatele Josefa Myslivečka."

denik.cz - Il Boemo

„Knihu Daniela E. Freemana Il Boemo - Průvodce po životě a díle Josefa Myslivečka uvedli na svět v minulém týdnu v Praze. Jedním z jejích kmotrů byl herec a zpěvák Vojtěch Dyk, představitel hudebního skladatele a pražského rodáka v chystaném filmu Il Boemo režiséra Petra Václava."

denik.cz - Myslivečkova hudba mě okouzlila, říká...

...„Životopisné drama o Myslivečkovi, které doprovází jeho hudba v podání barokního souboru Collegium 1704, by mělo mít premiéru 21. července příštího roku."...

Seznamzpravy.cz - Il Boemo

...„Životopisné drama o Myslivečkovi doprovází jeho hudba v podání barokního souboru Collegium 1704."...
NAPIŠTE NÁM