EN

Žerty v obrazech Ivana Mládka

Antiperspektiva, akční minimalismus, posunismus a další

Ivan Mládek, Petr Zajíc


Na stopě humoru Ivana Mládka
Co mají společného obraz prezidenta vytetovaný do kůže známého recesisty, autorem schválený padělek vlastního díla a foyer budovy Bank of America? Za vším hledejte jedinečný humor Ivana Mládka – k jeho odhalení vás navede naše kniha. Dozvíte se, čím se Mládek nesmazatelně zapsal do dějin výtvarného umění a proč mezi malujícími celebritami výtvarně kraluje. Především se však seznámíte s galerií 100 + 1 Mládkových obrazů, které v převážné většině dosud nebyly publikovány.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 184
EAN 9788026440567
Datum vydání 28.03.2022
Věk od 14
Formát 205x186 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,571
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Víte, který obraz Ivana Mládka visí ve foyer budovy Bank of America v San Franciscu? A že jeho tvůrce tak trochu může i za obraz prezidenta České republiky na člunu vytetovaný do kůže známého recesisty TMBK? Znáte skutečné pozadí vzniku nesmrtelného hitu „Jožin z bažin“?

Prosím, po odpovědích pátrejte v naší knize. V úvodu se seznámíte s originálními malířskými styly Ivana Mládka pohledem akademického malíře Jana Kavana. Dozvíte se, čím se Mládek nesmazatelně zapsal do dějin výtvarného umění a proč mezi malujícími celebritami výtvarně kraluje. Vydáte se hledat tajemství jeho humoru, přičemž vám autor o sobě v rozhovoru prozradí několik netušených zajímavostí. Samotným jádrem knihy je pak galerie 100 + 1 obrazů, které v převážné většině dosud nebyly publikovány.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM