EN

Velký indiánský příběh

Hau Kóla


Každodenní život indiánů v úchvatně ilustrované publikaci
Svět indiánských kmenů, jazyků a kultury je neuvěřitelně pestrý. Věděli jste, že zdaleka ne všichni indiáni nosili péřové čelenky, stavěli tepee nebo jezdili na koních? Jejich pravý život se zkrátka často lišil od našich představ, které ovlivnily filmy o Vinnetouovi. Tahle knížka plná ilustrací vám nyní ukáže pravdivý příběh o pravých indiánech, který se začal psát dávno před objevením Nového světa. Tak na co čekáte? Vyzbrojte se zvědavostí a vzhůru za dobrodružstvím!

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 144
EAN 9788020461919
Datum vydání 12.10.2023
Věk od 8
Formát 240x260 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Když Kryštof Kolumbus připlul k pobřeží San Salvador, domníval se, že doplul ke břehům východní Indie. Obyvatelům proto začal říkat Indios. Ono označení neodpovídá skutečnosti, přesto se ujalo a v evropských jazycích zakořenilo.

Indiáni se dělí na mnoho kmenů, hovoří různými jazyky a stejně jako Evropané měli odlišnou kulturu, různý styl oblékání, stavby domů a způsobu života.

Z pohledu etnografie patří indiáni mezi příslušníky mongoloidní rasy, Evropané do europoidní. Názvy jednotlivých indiánských kmenů zpravidla vyjadřují určitou jejich charakteristiku, např. černonožci.

V této knížce vám ukážeme, že zdaleka ne všichni indiáni nosili péřové čelenky, stavěli tepee, jezdili na koních, zkrátka že pravý život indiánů se velmi lišil od našich představ, které ovlivnila populární kultura a filmy o Vinnetouovi.

Budeme vám vyprávět pravdivý příběh o pravých indiánech. A věřte, že jejich kultura a historie je stejně zajímavá a bohatá jako ta evropská.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM