EN

💥Pouze dnes!💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč💥

Případ Toman

Záhada jedné vraždy, která měla zastřít pojišťovací podvod

Milan Krčmář


Zákulisí vyšetřování hrůzného zločinu na Moravě
Četníci v roce 1911 našli na Moravě mužské tělo s odseknutou bradou, nosem i přirozením. To, co zprvu vypadá jako čin psychopata, se záhy ukáže být pokusem o rafinovaný pojišťovací podvod. O zločinu píšou české i německé noviny po celém Rakousku-Uhersku, v Lidových novinách čtenáře o průběhu vyšetřování informuje Rudolf Těsnohlídek. Ten postupně zjišťuje, že už tak podivný případ má velmi tajemné pozadí. Román inspirovaný skutečným příběhem je doplněn dobovými novinovými články, fotografiemi a ilustracemi.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 256
EAN 9788026438502
Datum vydání 14.10.2021
Věk od 18
Formát 195x255 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,729
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kameloti měli v říjnu 1911 žně. Jakmile lidé slyšeli tyto výkřiky, doslova jim rvali noviny z rukou. Jedním z těch, kdo o bestiální vraždě na Hodonínsku informoval, byl i redaktor Rudolf Těsnohlídek z Lidových novin, známý také jako spisovatel a básník. Mord na Hodonínsku vzrušil nejen celé tehdejší Rakousko-Uhersko, ale i okolní státy. Opravdu se ale vše odehrálo tak, jak zjistily tehdejší úřady?

Těsnohlídek v tomto románu postupně přichází na podivné okolnosti, které dokazují, že to, co je na první pohled zcela jasné, při bližším zkoumání vypadá úplně jinak.

FASCINUJÍCÍ PŘÍBĚH O ZLOČINU, KTERÝ SE SKUTEČNĚ STAL, JE DOPLNĚN MNOŽSTVÍM DOBOVÝCH NOVINOVÝCH ČLÁNKŮ, FOTOGRAFIEMI A ILUSTRACEMI.

Na titulní straně: 1. Statkář Ladislav Toman podezřelý z vraždy na Arnoštu Schüllerovi 2. Eskorta zatčeného Tomana na nádraží v Uherském Hradišti 3. Stolařský pomocník Arnošt Schüller, oběť Tomanova zločinu 4. Rekonstruovaná tvář zavražděného Arnošta Schüllera v hodonínské márnici

Snímky pocházejí z novin Das interessante Blatt ze dne 9. listopadu 1911

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM